Tu Radio Erewań: strzelania była albo jej nie było i z tego powodu z całą pewnością wiemy, że broń jest zła

2020-12-28 13:45 (PAP) Rosja/ Strzelanina w centrum Groznego, zginęli dwaj policjanci

W centrum Groznego, głównego miasta Czeczenii, napastnicy zaatakowali policjantów; w strzelaninie zginęło dwóch funkcjonariuszy – podały w poniedziałek rosyjskie agencje prasowe. Według sprzecznych doniesień jeden lub dwaj napastnicy zostali zabici.

Do strzelaniny doszło na skrzyżowaniu ulicy Mira i ulicy noszącej imię rosyjskiego prezydenta Władimira Putina. Mieszkańcy usłyszeli strzały i zobaczyli dwóch ludzi leżących na ziemi – relacjonuje kanał informacyjny Mash na komunikatorze Telegram. Zabitymi są funkcjonariusze patrolu policyjnego.

Agencja Interfax podała następnie, że dwaj napastnicy zbiegli, a później – że obaj zostali zabici. Z kolei agencja TASS podaje, powołując się na swoje źródła, że zastrzelony został jeden z nich. (PAP)

Wiecie, że w takich “informacjach” nie są ważne żadne konkrety czy wartość informacyjna, tylko zestawienie w jednym miejscu śmierci i broni palnej. Takie “informacje” służą tylko jednemu – ugruntowywaniu w podświadomości ludzi strachu przed bronią palną.

Tak zupełnie obiektywnie niech ktoś spróbuje wyczytać jakiś przekaz z depeszy PAP, poza strzelaniną i zastrzelonymi policjantami? Było tak, a może było inaczej, a tak naprawdę to nie wiadomo jak było naprawdę.

Jestem uodporniony na tego rodzaju szum medialny i przekaz wyłącznie emocjonalny, nie niosący absolutnie żadnych informacji. Obawiam się jednak, że wiele osób nie będzie w taki sposób czytało tej depeszy. Wiele osób będzie tylko utrwalało w swoich głowach tezę: gdyby nie broń nie byłoby strzelaniny, broń trzeba zakazać.

No więc w ramach ćwiczenia intelektualnego wstawiam depeszę pap i dla chętnych zadanie aby na jej podstawie napisali nam jakąś pewną, społecznie doniosłą informację.

To wszystko coraz bardziej przypomina dowcipy o Radio Erewań. Oto jeden z nich.

Słuchacze pytają: Czy to prawda, że na Placu Czerwonym rozdają samochody? Radio Erewań odpowiada: tak, to prawda,

ale nie samochody, tylko rowery, nie na Placu Czerwonym, tylko w okolicach Dworca Warszawskiego i nie rozdają, tylko kradną.

Dodaję swój dowcip:

Tu Radio Erewań: strzelania była albo jej nie było i z tego powodu z całą pewnością wiemy, że broń jest zła.