#GóralskieVeto

2021-01-11 18:57 (PAP) Zakopane/ Pod Wielką Krokwią zapłonęły pochodnie Góralskiego Veta

Na znak protestu przeciw obostrzeniom spowodowanym pandemią aktywiści z Góralskiego Veta zapalili w poniedziałek wieczorem pochodnie m.in. pod Wielka Krokwią w Zakopanem. Zapowiadają oni uruchomienie biznesów od 18 stycznia, bez względu na ewentualne dalsze obostrzenia.

“Panie premierze Gowin, chcieliśmy panu bardzo podziękować, że przyznał panu jakieś grosze samorządom. Pozbyliśmy się złudzeń, że ma pan jakiekolwiek dobre intencje, a może i nie, bo ten krok spowoduje, że ludzie się na pewno zbudują” – mówił w poniedziałek inicjator akcji Góralskie Veto Sebastian Pitoń i zapowiedział, że w czwartek odbędzie się konferencja prasowa, na której zostanie ogłoszone otwarcie działalności gospodarczych w górskich miejscowościach turystycznych.

“Zakończymy to szaleństwo, (…) które chce zniszczyć Polskę i polskość, zniszczyć klasę średnią, małe i średnie przedsiębiorstwa i zabija kilkaset ludzi dziennie” – mówił Pitoń i dodał: “nasz protest jest powrotem do normalności, bo chcemy normalnie żyć i pracować”.

Lider akcji przekonywał, że “prawo do pracy wynika z naszego prawa naturalnego”. Powiedział także, że rząd łamie zapisy konstytucji swoimi rozporządzeniami.

W ramach akcji Góralskie Veto zorganizowano szereg spotkań z przedsiębiorcami m.in. w Zakopanem, Kościelisku i Bukowinie Tatrzańskiej. (PAP)

Całym sercem jestem z Góralami! Tego nam w Polsce potrzeba, odwagi w przeciwstawieniu się szaleńcom niszczącym Polskę. PiSowski rząd nie jest w stanie wszystkich zamknąć gdy będą Polacy zdeterminowani i nie pozwolą na rozgrywanie ich w pojedynkę. Potrzeba jest pomoc wzajemna, wsparcie dla atakowanych przedsiębiorców. Uważam, że Góralskie Veto będzie dobrym przykładem, już podobne sygnały dochodzą do mnie z terenów Koszalina gdzie mieszkam. Czas przerwać to bezprawie jakie uskutecznia bezwzględny socjalistyczny rząd pisowski.

Ze swojej strony mogę zadeklarować pomoc prawną przedsiębiorcom, których wyniszcza rząd przy pomocy policji oraz organów epidemiologicznych. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu dał doskonałą argumentację do zwalczania bezprawia jakie nam funduje rząd. Każdy pokrzywdzony przedsiębiorca powinien zapoznać się z tym wyrokiem i z praw w nim opisanych korzystać. Nie bójmy się bezprawia jakie jest tworzone przy pomocy terroru administracyjnego i policyjnych represji.

Patrzę do internetu, za sprawą komentarzy wskazujących, że pan Pitoń to kolega Olszańskiego. No i rzeczywiście rusofil Olszański, wyjątkowo moim zdaniem odrażająca postać, jakiś ma związek z panem Pitoniem, który przedstawia siebie jako lider Góralskiego Veta. No i mam dylemat. Co robić? Popierać słuszne moim zdaniem postulaty, czy milczeć, bo zgłasza je niewłaściwa osoba? Pan Pitoń w istocie jest z proruskiego świata. Prowadzi własny kanał internetowy na YouTube, na którym jak zawiadamia pan Targalski, zwalcza amerykańską okupację Polski i zbrodniczą rolę USA, które rozpalają konflikty i wojny na świecie, by go kontrolować. To rzeczywiście pełny odlot.

To ja uczynię tak. O fakcie Góralskiego Veta zawiadomię i zarazem zwrócę uwagę na jego słabe strony w osobie pana Pitonia. Napiszę, że uważam, iż rzeczywiście Polacy powinni się zjednoczyć przeciwko opresyjnemu pisowskiemu rządowi i powinni być ostrożni w zakresie tego kto, z kim i kiedy. Powinni to rozbić, chociaż nie pod wezwaniem pana Pitonia. Pitonia wskazuję jako słaby element tego pomysłu, on będzie wykorzystywany do kompromitacji idei otwarcia biznesów niszczonych bezprawnymi zakazami. Coś czuję, że i z tego g… będzie. No trudno, ja swoją pomoc pokrzywdzonym przedsiębiorcom oferuję.

Jeszcze jedno zdanie uzupełniające. Można powiedzieć na podstawie nauki wynikającej z lektury książki #46sekund, że rosyjska agentura wykorzystuje skrajne emocje i stara się konfliktować Polaków między sobą. Może inicjatywa Góralskie Veto będzie do tego wykorzystana? Gdy się zagrożenie zdefiniuje, łatwiej będzie mu przeciwdziałać. Z drugiej strony czy można stać milczący i patrzeć obojętnie jak pisowski rząd niszczy Polskę klasy średniej?