Z cyklu policja nie zapewniła bezpieczeństwa: napad na taksówkarza, uratowali go okoliczni mieszkańcy – a gdzie była policja zapewniająca nam bezpieczeństwo?

2021-01-11 12:43 (PAP) Mazowieckie/ Areszt dla sprawcy napadu na taksówkarza

Do aresztu trafił mieszkaniec Sochaczewa (Mazowieckie), który napadł na miejscowego taksówkarza. Dusił go, bił, groził śmiercią i chciał zabrać samochód. Podejrzanemu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Jak poinformowała w poniedziałek rzeczniczka sochaczewskiej policji mł. asp. Agnieszka Dzik, do zdarzenia doszło w sobotę w nocy. Młody mężczyzna zamówił kurs do odległych o około 10 km Plecewic. W miejscowości Mokas pasażer poprosił o zatrzymanie pojazdu.

“Usiłował odebrać kluczyki taksówkarzowi. Siedząc cały czas na tylnej kanapie, zaczął go dusić i bić. Uderzał jego głową o dźwignię zmiany biegów, groził taksówkarzowi śmiercią i chciał mu zabrać samochód” – zrelacjonowała przebieg zdarzenia rzeczniczka policji.

Napastnika spłoszyli okoliczni mieszkańcy, którzy wybiegli, gdy usłyszeli wołanie o pomoc. Mężczyzna uciekł w pole. Po kilkudziesięciu minutach został zatrzymany przez policjantów.

Okazało się, że to znany mundurowym mieszkaniec Sochaczewa. Wcześniej wielokrotnie wchodził w konflikt z prawem. Był poszukiwany również do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna był pijany; miał w organizmie 1,5 promila alkoholu.

W niedzielę usłyszał zarzut usiłowania rozboju, którego dopuścił się w warunkach recydywy. W poniedziałek sąd zdecydował tymczasowym aresztowaniu mężczyzny. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. (PAP)

Taxi car on the street at night

Gdyby taksówkarz miał broń palną sprawa mogłaby wyglądać zupełnie inaczej. W ten kraj broń ludziom nie jest potrzebna, bo jest policja – tak nas zapewniają rządowi kacykowie. Broń palna poza tym jest niebezpieczna, co by to było gdyby Polacy ją posiadali. Byłoby niebezpiecznie… dla bandytów szczególnie. Pamiętajmy, że policja zapewnia bezpieczeństwo, tylko się zastanawiam na głos czy tym co trzeba osobom?

Mam nadzieję, że jeszcze można mieć tego rodzaju wątpliwości, no bo gdzie była policja gdy łobuz katował taksówkarza i ratować człowieka musieli zaalarmowani ludzie? Ta policja, która jest zobowiązana filozofią rządu i przez samego pana wiceministra od spraw wewnętrznych do zapewniania nam bezpieczeństwa? Może zajęta była terroryzowaniem przedsiębiorców, którzy chcą pracować na swoje utrzymanie i dość mają bezprawnych ograniczeń?

Moim zdaniem nastał czas gdy pisowski rząd wykorzystuje policję do celów niezgodnych z prawem, a policja się temu niestety podporządkowuje. Nie ma tam żądnego odważnego, który powie na głos dosyć?! Niestety takie wnioski płyną z uważnej lektury wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Opolu. Policja służy pisowskiemu rządowi do terroryzowaniu przedsiębiorców w celu zmuszenia ich do przestrzegania bezprawnych zakazów. Coraz więcej słychać na ten temat doniesień medialnych. Nie pozwalajcie na to policjanci! To pisowscy kacykowie szczują nas wzajemnie na siebie, a to nie my jesteśmy sobie wrogami. To oni wydają bezprawne ograniczenie i każą nękać Bogu ducha winnych ludzi.

Gdy ruszy Góralskie Veto na południu Polski – oby to rozlało się na inne części Polski, np. restauratorzy w Koszalinie gdzie mieszkam szykują się do otwierania lokali – polska policja, o ile będzie nadal stosowała bezprawne przepisy,  będzie miała pełne ręce roboty. Moim zdaniem przez to bandziory będą miały większe możliwości, bo policjanci będą zajęci terroryzowaniem domagających się swoich praw obywateli.