Z cyklu broń ratuje życie: napadli na sklep z bronią, właściciel był w środku, słabo im wyszło

Każdego dnia Amerykanie używają broni palnej aby chronić siebie oraz swoje domy. Wiele osób używa broni również po to aby bronić niewinnego życia także w miejscu pracy. W obliczu ataku kilku intruzów, właściciel sklepu z bronią w Galesburg zmuszony był użyć śmiertelnej siły aby chronić swoje życie podczas gwałtownego ataku, który miał miejsce w nocy 06.01.2021 r.

Sklepy z bronią w Illinois nękane są uporczywym problemem związanym z częstymi niespodziewanymi wizytami złodziei, którzy czasami używając również skradzionych samochodów. Wpadają do sklepu, chwytają z półki co popadnie, a następnie znikają w mrokach nocy. Tym razem stało się to w Galesburg Guns, Gear&Ammo, w rodzinnym mieście właściciela – Carla Sandburga, a on akurat był na miejscu.

Przynajmniej jeden z grupy napastników szturmujących sklep otrzymał podczas realizacji swojego przestępczego zamysłu środek zniechęcający o charakterze balistycznym. Dodatkowo, dzięki systemowi kamer działającemu w sklepie, zarówno właściciele sklepu jak i policjanci otrzymali nagranie wideo o wysokiej rozdzielczości, na którym utrwalone zostało całe zajście. Obraz z kamer był tak dobry, że bez problemu udało się z niego odczytać numer tablicy rejestracyjnej pojazdu którego rabusie użyli do ucieczki.

Kierowca samochodu wyrzucił swojego krwawiącego kumpla przy wejściu na SOR miejscowego szpitala, po czym wrócił do Peorii. Gość porzucony przed  szpitalem, z uwagi na odniesione obrażenia, jest już w kostnicy.

Niedługo po incydencie policjanci znaleźli kierowcę/właściciela samochodu. To nie była ciężka detektywistyczna robota, gdyż (domniemany) sprawca używał samochodu zarejestrowanego na swoje nazwisko. Być może nie był on świadom faktu, iż przepisy Illinois Gun Dealer Licensing Act (thetruthaboutguns.com) wymagają od prowadzących sklepy z bronią, aby parkingi przed sklepem oraz całe wnętrza sklepów były monitorowane.

Należy mieć nadzieję, że wiadomość o tej nieudanej próbie napadu na sklep z bronią pomoże powstrzymać innych niedojrzałych społecznie osobników i uchronić ich od podobnego losu (facebook.com). Jednocześnie, może to również przekonać niektórych właścicieli sklepów z bronią do wzmocnienia nadzoru i podniesienia poziomu bezpieczeństwa swojego biznesu.

John Boch (thetruthaboutguns.com opracowanie Maciej Rozwadowski)