Z cyklu policja nie zapewniła bezpieczeństwa: napad na sklep w Ząbkach, nie żyje 67-letni właściciel, policja prosi o pomoc

2021-01-11 12:37 (PAP) Mazowieckie/ Policja poszukuje sprawcy napadu na sklep w Ząbkach; nie żyje 67-letni właściciel

Policjanci poszukują sprawcy napadu na 67-letniego właściciela sklepu w Ząbkach (Mazowieckie) – poinformował w poniedziałek PAP rzecznik wołomińskiej policji asp. sztab. Tomasz Sitek. Dodał, że 67-latek zmarł w szpitalu kilka godzin po napadzie.

Jak przekazał rzecznik wołomińskiej policji do zdarzenia doszło w niedzielę w jednym ze sklepów przy ulicy Powstańców w podwarszawskich Ząbkach. “Otrzymaliśmy zgłoszenie, że 67-latek został zaatakowany we własnym sklepie” – podkreślił asp. sztabowy.

“Poszkodowany mężczyzna został przewieziony do szpitala w Warszawie. Po kilku godzinach otrzymaliśmy informację, że zmarł” – podał.

Wskazał, że sprawą zajęli się kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie oraz ich koledzy z komisariatu w Ząbkach. “Prowadzimy czynności w tej sprawie. Dążymy do ustalenia i zatrzymania sprawcy” – zaznaczył.

“Ze względu na dobro śledztwa na tym etapie nie udzielamy więcej informacji” – dodał. (PAP)

2021-01-18 17:13 (PAP) KSP w związku z zabójstwem w Ząbkach zwraca się z prośbą do kierowców o przekazanie nagrań z rejestratorów jazdy

W związku z zabójstwem, do którego doszło 10 stycznia w Ząbkach zwracamy się z prośbą do kierujących o przekazanie nagrań z rejestratorów jazdy pojazdów, które przemieszczały się w tym dniu m.in. ulicami: Powstańców, Maczka, Złotą oraz Podleśną w godz. 17-19 – zaapelowała w poniedziałek Komenda Stołeczna Policji.

W poniedziałek KSP poinformowała, że w związku z zabójstwem, do którego doszło 10 stycznia w Ząbkach zwraca się z prośbą do kierujących o przekazanie nagrań z rejestratorów jazdy pojazdów, które przemieszczały się w tym dniu m.in. ulicami Powstańców, Maczka, Złota i Podleśną w godz. 17-19.

“Nagrania można przekazać bezpośrednio do Wydziału do Walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw Komendy Stołecznej Policji (tel. 477236559) lub do najbliższej jednostki policji, wskazując na komórkę prowadzącą sprawę” – napisała na Twitterze KSP. (PAP)

Gdyby w Polsce obowiązywało nie barbarzyńskie, a przyjazne ludziom prawo o broni palnej, to być może pobity na śmierć mężczyzna by żył. Być może by sobie kupił broń, bo przecież każdy człowiek chce być bezpieczny i rozumie to, że do obrony osobistej najlepsze urządzenie to broń palna.

Niestety w Polsce między innymi za sprawą policji, bo w sprawie przepisów o broni policja ma zawsze coś do powiedzenia, obowiązuje prawo takie, że ludzie prowadzący małe biznesy nie mogą zdobyć pozwolenia na  broń do obrony siebie i swojej własności. Nie mogą, bo nie, bo po co, bo niech sobie wynajmą ochronę, niech sobie zamontują monitoring, niech dzwonią po policję.

Zamiast racjonalnych przepisów o broni proponuje się nam utopijną i po prostu głupią filozofię, która brzmi: za bezpieczeństwo obywateli odpowiada państwo. Nie sam obywatel za swoje bezpieczeństwo tylko państwo i stosowne służby, które to państwo – służby państwowe, które to państwo powołuje.

Jak czytacie w depeszy PAP ta filozofia nie działa. Policja każdego dnia w bardzo wielu przypadkach jest bezradna w sprawie naszego bezpieczeństwa. Nie ze złej woli, tylko tak to po prostu jest. Na nic ładne zdjęcia, na nic piękne hasła – ta głupia filozofia nie działa i nigdy działała nie będzie.

To każdy człowiek musi przede wszystkim sam zatroszczyć się o swoje osobiste bezpieczeństwo, a powinnością państwa jest mu takie możliwości zapewnić. Najprostszą metodą jest broń palna dla przestrzegających prawa obywateli.

Gdyby każdy kto czytuje bloga trybun.org.pl regularnie wspierał Fundację Trybun.org.pl, dużo więcej dałoby się zrobić