Narodowe Stowarzyszenie Strzeleckie Ameryki nie jest bankrutem, musi uciekać przed zapędami lewicowych, nadużywających prawa urzędników

List wice-prezesa NRA Wayne’a LaPierr’a.

Drodzy członkowie i współpracownicy NRA,

W dniu dzisiejszym (15.01.2021) National Rifle Association ogłosiło plan restrukturyzacji, który definiuje nasze działania w perspektywie długoterminowej i zapewnia nam ciągły sukces jako wiodącemu rzecznikowi wolności konstytucyjnej w kraju – wolnemu od toksycznego środowiska politycznego panującego w Nowym Jorku.

Plan ten można streścić w dość prosty sposób: Porzucamy Nowy Jork i realizujemy scenariusz wznowienia działalności NRA z nową siedzibą w Teksasie.

Aby ułatwić realizację planu strategicznego i restrukturyzację, NRA i jedna z jego spółek zależnych złożyły dobrowolne petycje chapter 11 (uscourts.gov) do Sądu Upadłościowego dla Północnego Okręgu Teksasu w Dallas. Jak Państwo zapewne wiedzą, że postępowania upadłościowe zgodnie z zasadami upadłości reorganizacyjnej są często wykorzystywane przez przedsiębiorstwa, organizacje non-profit i wszelkiego rodzaju inne organizacje w celu usprawnienia przebiegu procedur w kwestiach prawnych i finansowych.

Zgodnie z tym planem NRA będzie kontynuowało to co robiło od zawsze – walczyło z działalnością wymierzoną we właścicieli broni, przeciwną prawu do samoobronny i polowania, oraz promowanie orzecznictwa konstytucyjnego które wspomaga przestrzegających prawa Amerykanów.

Nasza praca będzie kontynuowana, jak zawsze. Nie spodziewamy się większych zmian w działalności NRA ani wśród jego pracowników.

Co ważne, nasze plany nie wpływają w żaden sposób na wasze członkostwo.

Zwolennicy NRA będą nadal cieszyć się pełnią korzyści członkowskich – od nowych członków, poprzez Life Members aż do Benefactor Members. Będziemy nadal redagować i publikować dla was czasopisma. Będziemy nadal szkolić Amerykanów i uczyć ich bezpieczeństwa użytkowania broni palnej. Będziemy nadal uczyć bezpieczeństwa myśliwych.

Ale co najważniejsze, będziemy nadal walczyć o wolność waszą i wszystkich Amerykanów – tak jak działo się to przez te wszystkie lata. W rzeczywistości, rozbudowujemy naszą narodową płaszczyznę porozumienia.

Plan ten ma na celu optymalizację kosztów i wydatków, prowadzenie postępowań sądowych w sposób skoordynowany i zorganizowany oraz osiągnięcie wielu korzyści finansowych i strategicznych.

Wiedzą Państwo, że nasi przeciwnicy będą starali się wykorzystać tę wiadomość i wypaczyć prawdę. Nie wierz w to, co czytasz u naszych wrogów. NRA nie jest “bankrutem” ani nie “wypadło z interesu”. NRA nie jest niewypłacalne. Jesteśmy niezmiennie tak samo silni finansowo.

Ale oni wiedzą, że dzisiejsze posunięcie czyni nas większymi, silniejszymi i bardziej przygotowanymi do walki o wolność.

Opuszczamy stan prokuratora generalnego który jeszcze kilka miesięcy temu przysięgał, że doprowadzi nas do bankructwa poprzez nadużycie uprawnień prawnych i regulacyjnych. W rzeczywistości, rażące nadużycie prokuratora generalnego i gubernatora Nowego Jorku zostało ostro skrytykowane przez potężne grupy narodowe, takie jak ACLU i wielu wybitnych prawników.

NRA realizuje plany reintegracji w stanie Teksas. W stanie Lone Star mieszka ponad 400 000 członków NRA. Doroczne spotkanie NRA odbędzie się w 2021 roku w Houston.

Texas docenia wkład NRA, docenia naszych praworządnych członków i dołącza do nas jako partner w walce o przestrzeganie wolności konstytucyjnej.

W ramach tego planu szukamy ochrony przed urzędnikami z Nowego Jorku, którzy w sposób nielegalny  wykorzystali władzę jaką posiadają wobec NRA i jego członków. Możecie być Państwo pewni, że Stowarzyszenie będzie kontynuowało walkę o ochronę Waszych interesów w Nowym Jorku – jak i na wszystkich forach, na  których NRA jest bezprawnie rugowane jako rzecznik Drugiej Poprawki.

Ten plan stanowi narzędzie do rozwoju i postępu.

Jest to największa transformacja w historii NRA. I dotyczy wszystkich z Państwa.

National Rifle Association będzie nadal promowało Drugą Poprawkę, sponsorowało szkolenia w zakresie broni palnej oraz współpracowało z grupą instruktorów i wolontariuszy w ramach realizacji swojej misji. Plan ten faktycznie usprawnia wszystkie działania Stowarzyszenia i poprawia nasze procesy operacyjne.

Wiem jak wielu z was gościliśmy w naszej siedzibie w Fairfax w Wirginii. Nie mamy żadnych natychmiastowych planów relokacji, ale tworzymy specjalny komitet który ma zbadać nasze możliwości w tym zakresie. Chcemy wiedzieć dokładnie jakie korzyści uzyskamy poprzez przeniesienie naszej głównej siedziby do innego stanu. Poprosiłem nasz zespół kierowniczy o zbadanie wszystkich opcji które mogą być korzystne dla NRA i jego członków.

Najważniejsze jest jednak prowadzenie walki o wolności płynące z Drugiej Poprawki i służenie naszym członkom. Zrobimy to z najlepszego dla Państwa i dla naszej sprawy miejsca, nieważne gdzie będzie się ono znajdowało.

Wszystkie składki członkowskie i darowizny finansowe będą w pełni przeznaczane na wsparcie naszych działań i rzecznictwa publicznego. Ten plan w rzeczywisty sposób poprawia naszą działalność. Chroni nas przed kosztownymi, rozpraszającymi uwagę i pozbawionymi wszelkich skrupułów atakami polityków będących zaciekłymi wrogami broni palnej, atakującymi NRA dlatego, iż stanowi ono dużą siłę polityczną. Wiemy, że lobby kontroli broni nigdy nie ustanie – podsycane nienawiścią do waszych swobód i datkami od bogatych donatorów. Nasz plan jest najlepszym sposobem, aby się z nimi zmierzyć.

Jesteśmy teraz przygotowani na lepszą przyszłość. Właściwie to jest jak świt w nowy dzień.

Jesteśmy zrewitalizowani, dobrze zorganizowani i wytrwali w naszej walce o was. Aby dowiedzieć się więcej, zapraszamy na stronę www.nra.org.

Dziękuję za waszego niezachwianego ducha i chęć bycia częścią przyszłości NRA. To wszystko daje ogromną nadzieję dla tego kraju – i wolności które są jego fundamentem.

Wayne LaPierre (nraforward.org tłumaczenie Maciej Rozwadowski)