Czekamy na prowokację przeciwko praworządnym posiadaczom broni palnej w USA

2021-01-27 20:03 (AP/PAP) USA/ Resort bezpieczeństwa krajowego ostrzega przed terroryzmem wewnętrznym

Ministerstwo bezpieczeństwa krajowego (Department of Homeland Security, DHS) USA wydało w środę komunikat, w którym ostrzega przed zagrożeniami, związanymi z terroryzmem wewnętrznym, którego mogą się dopuszczać “ideologicznie motywowani ekstremiści”.

Ministerstwo poinformowało, że przed wydaniem tego ostrzeżenia przeprowadziło konsultacje z służbami wywiadowczymi i policją.

Według informacji, którymi dysponuje resort, “pewni ideologicznie motywowani ekstremiści, sprzeciwiający się władzy rządu i zmianie prezydenta (…) mogą nadal mobilizować się, aby podżegać do przemocy, lub dopuszczać się jej” – głosi komunikat, który ostrzega też, że zagrożenie takie może istnieć przez dłuższy czas.

W piątek nowy prezydent USA Joe Biden zlecił swej administracji ocenę zagrożenia, jakie stanowi krajowy terroryzm po ataku na Kapitol 6 stycznia zwolenników poprzedniego prezydenta Donalda Trumpa

Ocenę przeprowadza biuro dyrektora wywiadu USA we współpracy z FBI i resortem bezpieczeństwa krajowego.

Zaangażowanie w tę analizę biura dyrektora wywiadu, czyli instytucji utworzonej po 11 września 2001 roku, by zapobiegać zagrożeniom terrorystycznym z zagranicy, zdaje się wskazywać, że rząd będzie oczekiwał od wybranych służb specjalnych skoncentrowania się na zapobieganiu aktom agresji ze strony krajowych ekstremistów – skomentowała agencja AP. (PAP)

2021-01-22 21:15 (Reuters,AP,Media/PAP) USA/ Biden zlecił ocenę zagrożenia ze strony krajowego terroryzmu

Prezydent USA Joe Biden zlecił swej administracji ocenę zagrożenia jakie stanowi krajowy terroryzm po ataku na Kapitol 6 stycznia zwolenników ówczesnego prezydenta Donalda Trumpa – poinformowała w piątek rzeczniczka Białego Domu Jennifer Psaki.

Ocenę ma przeprowadzić biuro dyrektora wywiadu USA we współpracy z FBI i resortem bezpieczeństwa narodowego.

“Chcemy otrzymać analizę opartą na faktach, na podstawie której możemy kształtować politykę. To jest pierwszy krok w pewnym procesie i będziemy polegali na właściwych funkcjonariuszach sił bezpieczeństwa i służb wywiadowczych, by dostarczali nam takiej analizy” – powiedziała Psaki podczas briefingu.

“Narastanie agresywnego krajowego ekstremizmu jest poważnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa kraju” – podkreśliła rzeczniczka i zapewniła, że Rada Bezpieczeństwa Narodowego będzie tropić “ewoluujące zagrożenia radykalizacją”, zwracając uwagę na to, jaką rolę w szerzeniu agresywnych treści odgrywają media społecznościowe – relacjonuje dziennik “The Hill”.

Psaki zastrzegła jednak, że działania dotyczące tych zagrożeń podejmowane będą z pełnym poszanowaniem dla “konstytucyjnie gwarantowanej wolności słowa i działalności politycznej”.

Administracja Bidena postrzega osoby, które kierują się ekstremistyczną ideologią i sięgają po przemoc jako zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa – komentuje Associated Press.

Zaangażowanie w tę analizę biura dyrektora wywiadu, czyli instytucji utworzonej po 11 września 2001 roku, by zapobiegać zagrożeniom terrorystycznym z zagranicy, zdaje się wskazywać, że rząd będzie oczekiwał od wybranych służb specjalnych skoncentrowania się na zapobieganiu aktom agresji ze strony krajowych ekstremistów – pisze agencja AP.

Nazajutrz po ataku na Kapitol Biden, wówczas jeszcze prezydent elekt, powiedział, że ludzie, którzy wtargnęli do Kongresu to “nie byli protestujący, (…), to byli rebelianci, krajowi terroryści”. (PAP)

Już tylko użycie określenia wewnętrzny terroryzm jest stworzeniem założenia, które należy udowodnić. Nawet ślepy przysłowiowy głupek zdaje sobie sprawę z tego, że tu chodzi o przestrzegających prawa obywateli, którzy manifestują swoje przywiązanie do prawa do broni wynikającego z Drugiej Poprawki. Ostrzeżenia, sprawdzanie. To tylko kwestia czasu gdy zostanie przeprowadzona jakaś prowokacja, która będzie uzasadnieniem dla odbierania Amerykanom prawa do posiadania i noszenia broni.

Demokraci przerobili dążą do ideałów komunizmu, które polegają na odebraniu ludziom prawa posiadania i noszenia broni, a ci co broń posiadają mają być traktowani jako stwarzający zagrożenie dla porządku i bezpieczeństwa publicznego. Przecież doskonale to znamy z Polski, w której nieustannie są te antywartości na sztandarach politycznych programów lewicowych prawicowców i lewicowych lewicowców.

Gdyby każdy kto czytuje bloga trybun.org.pl regularnie wspierał Fundację Trybun.org.pl, dużo więcej dałoby się zrobić