Z cyklu policja nie zapewniła bezpieczeństwa: napadł na jubilera w Sopocie

2021-02-04 09:55 (PAP) Sopot/ Policjanci zatrzymali podejrzewanego o napad na jubilera

Policjanci z Sopotu zatrzymali 39-latka podejrzewanego o napad na zakład jubilerski w Sopocie. Do zatrzymania doszło w środę późnym wieczorem w Gdyni. Dziś mężczyzna zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty.

W środę o godz. 17. sprawca wszedł do zakładu jubilerskiego w Sopocie i podczas oglądania przygotowanego dla niego zestawu biżuterii wyciągnął przedmiot przypominający broń.

“Gdy pracownik włączył alarm, mężczyzna oddał strzał prawdopodobnie z broni hukowej i uciekł nie kradnąc niczego” – powiedziała PAP oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Sopocie Lucyna Rekowska.

Mężczyznę zatrzymano kilka godzin później w Gdyni.

W mieszkaniu zatrzymanego funkcjonariusze zabezpieczyli pistolet, który najprawdopodobniej został użyty do przestępstwa.

Na czwartek zaplanowane jest przesłuchanie zatrzymanego. Zatrzymany 39-latek przebywa w policyjnym areszcie.

Mężczyzna jest znany policji. W przeszłości był notowany za kradzieże, paserstwa, a także posiadanie narkotyków. (PAP)

pomorska.policja.gov.pl

Zanim policja ujęła pana, którego podejrzewa do popełnienie poważnego przestepstwa, co zdaje się jest powodem ogłoszenia sukcesu w komentowanej depeszy PAP, policja okazała się całkowicie bezradna w zapewnieniu bezpieczeństwa, będąc do tego zobowiązaną na podstawie filozofii rządu.

Nie żartuję taka filozofia obwiązuje, streszcza się w słowach: za bezpieczeństwo obywateli odpowiada państwo. Nie sam obywatel za swoje bezpieczeństwo tylko państwo i stosowne służby, które to państwo – służby państwowe, które to państwo powołuje.

Rozumny człowiek rozumuje w następujący sposób. Służby państwa, w tym przypadku policja, zrobił co do nich należało i ujęły podejrzanego sprawcę. Tu pochwała za sprawność. Służby państwa powinny powiedzieć pisowskim kacykom, że im się w głowie poprzestawiało gdy wymagają od nich aby zapewniały obywatelom osobiste bezpieczeństwo – to niewykonalne.

Jestem niestety pewny tego, że służby państwa, a w szczególności policja nigdy nie powie partyjnym kacykom, którzy sprawują w ten kraj rząd tego co rozum podpowiada, a mianowicie tego, że ich filozofia jest nic nie warta.

Gdyby każdy kto czytuje bloga trybun.org.pl regularnie wspierał Fundację Trybun.org.pl, dużo więcej dałoby się zrobić