Broń nie ratuje życia jeśli nie ma się jej pod ręką

Brutalni przestępcy, czasami zdesperowani, a czasami po prostu bezduszni, nie planują swojego zbrodniczego postępowania. Dlatego też rozsądne jest aby dobrzy ludzie, regularnie, każdego dnia, nosili przy sobie narzędzia niezbędne do samoobrony. Przypadek z Panama City Beach na Florydzie doskonale ilustruje ten punkt widzenia.

Tamtejsi policjanci uważają, że 19-letni włóczęga zabił i okradł dwóch mężczyzn z Georgii, którzy podczas tego brutalnego napadu byli w trakcie remontowania domu. Śledztwo organów ścigania doprowadziło do aresztowania 19-letniego Rueza Hicksa który w mieście był, jak się okazało, jedynie przejazdem.

Śledczy mieli go uwiecznionego na nagraniu, kiedy  używał kart kredytowych jednego z zabitych. A kiedy zlokalizowali pana Hicksa, znaleźli przy nim podobno resztę zawartości portfela jednej z ofiar.

Najwyraźniej ofiary nie miały w portfelach licencji na noszenie broni z Florydy (choć Floryda uznaje pozwolenia na noszenie broni z Georgii). Albo nie miały pod ręką broni palnej, podczas wykonywania prac przy domu. Szczerze mówiąc – szkoda.  Może gdyby mieli broń przy sobie ta historia zakończyłaby się w o wiele bardziej szczęśliwy sposób. To bandyta powinien spotkać swojego Stwórcę, a nie tych dwóch pracujących ludzi.

Z Panama City News-Herald (eu.newsherald.com):

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej biura szeryfa hrabstwa Bay, policjanci powiedzieli, że podejrzany Ruez Hicks (l. 19) planował włamanie do domu na Delmar Drive. Po drodze spotkał i zastrzelił Roberta Keitha Gilmore’a i Roberta Shawna Fowlera. Śledczy ujawnili nowe szczegóły na temat sprawy i ofiar w poniedziałek, zaledwie kilka dni po aresztowaniu Hicksa i postawieniu mu zarzutu morderstwa.

Tymczasem drugi nastolatek, Quantavious Dion Burns (l. 18) z Panama City Beach, został aresztowany w poniedziałek i oskarżony o współudział w morderstwie z premedytacją. Komunikat prasowy stwierdza, że Burns był bliskim przyjacielem Hicksa, przetrzymywał dla Hicksa broń palną użytą w zabójstwie, a następnie składał fałszywe zeznania podczas przesłuchań.

Podczas konferencji prasowej szeryf Tommy Ford powiedział, że ofiary były spokrewnione i przyjeżdżały do Panama City Beach z Georgii. Obie ofiary przebywały w mieście remontując dom przy Delmar Drive, którego właścicielem był Fowler.

Niech noszenie najlepszego narzędzia do samoobrony będzie częścią twojej codziennej rutyny. Twoja rodzina i przyjaciele kochają cię i polegają na tobie, bo jesteś ważną częścią ich życia. Odwzajemnij to chroniąc siebie – ale również ich kiedy przebywacie razem – przed brutalnymi przestępcami, takimi jak nieletni bandyta Ruez Hicks. (thetruthaboutguns.com/)

Zrobisz jeszcze lepiej jeśli nauczysz członków swojej rodziny oraz swoich przyjaciół, aby sami nosili broń palną i mogli chronić swoje życie.

John Boch (thetruthaboutguns.com tłumaczenie Maciej Rozwadowski)

Czy w USA szeryfowie też zapewniają ludziom osobiste bezpieczeństwo? Czy tam to też filozofią władzy? Nie wiem tego, ale w to powątpiewam, bo tam wciąż obowiązuje Druga Poprawka.