Prezydent USA Joe Biden wzywa Kongres do ograniczenia praworządnym Amerykanom prawa posiadania i noszenia broni

Dzień 14 lutego to rocznica masowego mordu w szkole w Parkland na Florydzie. Tego dnia lewacki prezydent USA wezwał Kongres do naruszenia prawa przestrzegających prawa Amerykanów do posiadania i noszenia broni. Towarzysz Biden wezwał min do wprowadzenia zakazu sprzedaży broni samopowtarzalnej. Dla lepszej dramaturgii nazywa tą broń szturmową. Taka szturmowa broń nie służy Amerykanom do szturmowania czegokolwiek, a do obrony – ale jakie to ma znaczenie dla celów jakie chcą osiągnąć lewicowcy.

Towarzysz prezydent USA w wydanym oświadczeniu stwierdził: Ta administracja nie będzie czekała na kolejną masową strzelaninę, aby odpowiedzieć na to wyzwanie. Podejmiemy działania, aby zakończyć  epidemię przemocy z użyciem broni i uczynić nasze szkoły i społeczności bezpieczniejszymi.

Towarzysz prezydent USA domaga się min. zakazu posiadania broni samopowtarzalnej, zakazu posiadania magazynków o dużej pojemności i uczynienia producentów broni odpowiedzialnymi cywilnie za przestępcze używanie broni.

Ryan Petty ojciec zastrzelonej w Parkland 14 letniej Alainy odpowiedział panu Bidenowi: Panie Prezydencie, dziękujemy za wspomnienie bliskich nam odebranych 3 lata temu. Alaina kochała ten kraj i wolności, które on gwarantuje. Zdrowy rozsądek podpowiada nam, że szanowanie jej życia nie wymaga naruszania praw przestrzegających prawa obywateli.

(na podstawie ktul.com)

Przez jakiś czas była cisza, ale lewacy nie odpuszczą tematu Drugiej Poprawki. Zrobią bardzo dużo aby naruszyć prawo przestrzegających prawo Amerykanów do posiadani i noszenia broni. To zupełnie naturalne dla ludzi z lewej strony polityki, że odpowiedzialnością za przestępczość zdejmują z tych, którzy się jej dopuszczają, a obarczają nią większość, czyli przestrzegający prawa obywateli.

Zamaskowani ludzie kojarzą mi się ze złoczyńcami, a więc tak też kojarzył będę zamaskowanego Bidena. Maskę pan prezydent powinien mieć nie czarną jak na pogrzeb, a czerwoną z żółtymi gwiazdkami, nawiązującą do flagi Chin. Moim zdaniem to by było stosownie.

2021-02-15 06:56 (PAP) USA/ Biden chce ściślejszej kontroli nad bronią palną

Prezydent USA Joe Biden wezwał w niedzielę Kongres, w trzecią rocznicę masakry w szkole średniej w Parkland na Florydzie, do zaostrzenia przepisów dotyczących broni palnej. Obiecywał położyć kres epidemii przemocy.

„Dzisiaj opłakujemy społeczność Parkland, opłakujemy wszystkich, którzy stracili swoich bliskich w wyniku użycia broni” – podkreślił cytowany przez CNBC Biden w oświadczeniu wydanym przez Biały Dom.

Prezydent zaapelował o wprowadzenie przepisów dotyczących m.in. kontroli sprzedaży broni, zakazu broni szturmowej, magazynków o dużej pojemności oraz zniesienia immunitetu prawnego chroniącego producentów broni.

„Ta administracja nie będzie czekać na kolejną masową strzelaninę, aby odpowiedzieć na to wyzwanie. Podejmiemy działania, aby zakończyć epidemię przemocy z użyciem broni i uczynić nasze szkoły i społeczności bezpieczniejszymi. (…) Jesteśmy winni dokonania zmian wszystkim tym, których straciliśmy i tym wszystkim, którzy zostali w pogrążeni żalu” – argumentował Biden.

14 lutego 2018 roku w szkole średniej Marjory Stoneman Douglas High School w Parkland zginęło 17 osób, w tym 14 uczniów. 17 osób odniosło obrażenia. Sprawcą masakry był 19-letni Nikolas Cruz wyrzucony wcześniej ze szkoły. Strzelał z karabinu AR-15. Młody mężczyzna został zatrzymany.

W rocznicę strzelaniny wypowiedziała się też szefowa Izby Reprezentantów Nancy Pelosi. Zapewniła, że Kongres będzie współpracował z nową administracją w celu uchwalenia dwóch ustaw dotyczących przeszłości kryminalnej nabywców broni.

„Demokraci przyłączają się w tę pamiętną rocznicę, aby odnowić nasze zobowiązanie sfinalizowania niedokończonej pracy, aby żadna rodzina ani społeczność nie musiała przeżywać bólu spowodowanego użyciem broni. (…) Nie spoczniemy, dopóki wszyscy Amerykanie w szkołach, w miejscach pracy, w miejscach kultu i w naszych społecznościach nie będą raz na zawsze bezpieczni” – zadeklarowała Pelosi.

Ocaleli ze strzelaniny uczniowie dla uczczenia zamordowanych kolegów i nauczycieli zainicjowali akcję zwaną „Marsz dla naszego życia”. Domagają się ustawodawstwa prowadzącego do ściślejszej kontroli nad bronią.

W minionym tygodniu przewodnicząca Rady Polityki Wewnętrznej Białego Domu Susan Rice oraz doradca prezydenta Bidena Cedric Richmond zorganizowali wirtualne spotkanie z liderami ugrupowań zajmujących się zapobieganiem przemocy przy użyciu broni. Debata poświęcona była środkom służącym ograniczaniu przemocy.