Z cyklu broń ratuje życie: skuteczne unieszkodliwienie mordercy w sklepie z bronią palną

2021-02-21 05:30 (AP/PAP) USA/ Strzelanina w sklepie z bronią palną

Jak poinformował w niedzielę szeryf Joseph Lopinto z Nowego Orleanu do sklepu z bronią wszedł zamachowiec i zastrzelił dwoje ludzi, w obronie obsługa sklepu i klienci otworzyli ogień do zamachowca i pozbawili go życia, przypadkowo lekko raniąc dwie osoby,

Strzelanina miała miejsce około 14:50. w Jefferson Gun Outlet na przedmieściach Metairie, zgodnie z komunikatem z biura Jefferson Parish Sheriff’s Office. Metairie to główne przedmieście Nowego Orleanu, około pięć mil (osiem kilometrów) na zachód od słynnej Dzielnicy Francuskiej, w sąsiedniej jurysdykcji Jefferson Parish.

Jefferson Gun Outlet jest głównym punktem sprzedaży broni palnej w całym regionie Nowego Orleanu. ” Specjalizujemy się w większości marek broni palnej, amunicji do przeładunku, bezpieczeństwa broni, kabur, akcesoriów i wielu innych! Odwiedź nasz sklep pod adresem 6719 Airline Dr. w Metairie, LA, aby zaspokoić wszystkie potrzeby związane z bronią palną!” – reklamuje się sklep w Internecie

Szeryf Joseph Lopinto powiedział, że zamachowiec zabił dwie osoby w sklepie, w następstwie kilka innych osób – czy to pracownicy, czy klienci sklepu – otworzyło do niego ogień, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz sklepu.

Broń i amunicja są sprzedawane w przedniej części sklepu, która wychodzi na główną ulicę przez Jefferson Parish. Klienci, którzy chcą korzystać z broni palnej, zwykle chodzą do bocznego wejścia do budynku. Sprzedawcy tam pracujący zazwyczaj noszą broń boczną.

Lopinto powiedział, że dwie inne osoby również zostały trafione pociskami z broni palnej i były hospitalizowane w stabilnym stanie. Powiedział, że w sumie było wielu strzelców, a śledczy właśnie zaczęli próbować uporządkować to, co się stało.

“Próbujemy to wszystko poskładać” – stwierdził szeryf podczas krótkiego spotkania z dziennikarzami.

Szeryf powiedział, że żaden z zabitych ani rannych nie został jeszcze zidentyfikowany, a szczegóły pozostają niejasne. Lopinto zapewnił, że śledztwo będzie kontynuowane, ponieważ władze starają się dokładnie ustalić, co się stało.(PAP)

Zastanawiam się czy PAP zamieścił tą depeszę po to aby pokazać, że posiadanie broni prowadzi do powstrzymania przestępcy, czy też po to aby pokazać jaki trup się ściele w USA na skutek posiadania broni palnej? Może chodziło im o to aby pokazać jak straszliwymi miejscami są sklepy z bronią palną – wchodzisz i nie  wiadomo czy wyjdziesz żywy. Nie wiem. Dla mnie to kolejny odcinek z cyklu  broń ratuje życie.

Na zamiary pana mordercy nikt nie miał wpływu, ale wiele osób miało wpływ na to aby go powstrzymać. Pan morderca wybrał wyjątkowo niefortunne miejsce do wykonania ataku. W USA, w sklepie z bronią palną… było pewne, że tak wiele osób ma coś na w kaburze na pasku.