Z cyklu broń ratuje życie: brutalny przestępca atakował swoją matkę, dostał dwie kulki od zastępczyni szeryfa po służbie

Czasami ludzie kierujący się złymi intencjami mają momenty zaćmienia. Tak stało się w Wilmington, NC, gdy mężczyzna wygonił własną matkę z jej domu, po czym goniąc ją wtargnął do domu zastępcy szeryfa hrabstwa New Hanover. Wszystko to wydarzyło się w samo południe w środę 10 marca 2021 r..

Zastępczyni, która była po służbie i opiekowała się swoimi dziećmi, zastrzeliła brutalnego przestępcę po tym, jak wtargnął do jej domu. Na wszelki wypadek strzelała dwa razy, w końcu z oddaniem dodatkowego strzału nie wiąże się żadna dodatkowa papierkowa robota. Potem zadzwoniła na 911.

“Ten człowiek wtargnął do mojego domu. Strzeliłam do niego dwa razy. Musicie tu natychmiast przyjechać.”

Te dwa strzały przerwały zbrodniczą inicjatywę Barta Anthony’ego Coniglio, który zdecydował się zaprzestać ataku i został później zabrany do szpitala.

WECT News opisuje tą historię i dodaje kilka dramatycznych nagrań (wect.com):

Dzień po strzelaninie w domu zastępczyni szeryfa hrabstwa New Hanover, WECT dociera do nowych szczegółów na temat tego co doprowadziło do incydentu. Sąsiedzi mówią, że oficer która użyła broni to matka trójki dzieci, która była po służbie w domu z dziećmi, kiedy sąsiadka przybiegła do niej po pomoc.

W komunikacie, North Carolina State Bureau of Investigation mówi, że Bart Anthony Coniglio siłą wszedł do domu swojego członka rodziny w 4500 bloku Barnards Landing Road w Wilmington około 12:42 w środę (10.03).

Matka napastnika wykonała pierwszy telefon na 911 ze swojego domu mówiąc, że jej syn próbował włamać się do niej.

“On włamuje się do moich drzwi w tej chwili,” powiedziała, zanim zdecydowała się uciekać.

Matka wraz z przyjacielem opuścili dom i pobiegli do sąsiedniego domu, w którym mieszkała zastępczyni szeryfa hrabstwa New Hanover.

Conigilio nie jest obcy organom ścigania. Według Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego Karoliny Północnej, 40-latek był skazywany za przestępstwa których historia sięga 2002 roku. Było to stawianie oporu funkcjonariuszowi, posiadanie substancji niedozwolonych, wielokrotne aresztowania za jazdę pod wpływem alkoholu i defraudację. Nie odbywał on kar w więzieniu w Karolinie Północnej.

Jak wszyscy wiemy, mądrzy i rozważni ludzie posiadają w domu broń palną.  Mają ją przy sobie każdego dnia, gdyż źli ludzie nie umawiają się na wizyty z wyprzedzeniem i nie atakują swoich ofiar w sposób z góry obustronnie uzgodniony. Jedyną rzeczą, która powstrzymuje ludzi ze złem w sercu jest dobry ktoś z bronią w ręku.

John Boch (thetruthaboutguns.com przełożył Maciej Rozwadowski)

Dzisiaj będę łaskawy i nie będę opisywał tubylczych barbarzyńskich zwyczajów rozbrajania ludzi i zabraniania i m posiadania broni, które różnią ten kraj od państw cywilizowanych.

Zmęczony jetem po tygodniu, jest piątek, piąteczek, piątunio 🙂 Nie świętuję tego dnia na pełnej bani. Raczej wolę sobie posiedzieć w ciszy i spokoju, podumać nad otaczającą nas rzeczywistością.

at