Towarzyszka wiceprezydentka Harris i towarzysz prezydent Biden chcą, by Kongres przyjął ustawy w sprawie kontroli dostępu do broni

2021-03-24 16:14 (Reuters/PAP) USA/ Wiceprezydent Harris chce, by Kongres przyjął ustawy w sprawie kontroli dostępu do broni

Wiceprezydent USA Kamala Harris powiedziała w środę w wywiadzie dla telewizji CBS News, że Kongres powinien przyjąć ustawy dotyczące kontroli dostępu do broni, niezależnie od ewentualnego dekretu prezydenckiego w tej sprawie.

Harris nakłania Kongres do wprowadzenia bardziej restrykcyjnych przepisów regulujących dostęp do broni po dwóch strzelaninach, do jakich doszło w ostatnich dniach w Georgii i Kolorado.

Wiceprezydent podkreśliła, że przyjęcie stosownego prawa spowoduje, że przepisy dotyczące sprzedaży broni będą trwałe. Dodała, że w Stanach Zjednoczonych powinny obowiązywać ujednolicone i uniwersalne zasady sprawdzania osób ubiegających się o pozwolenia na broń, bądź jej zakup.

We wtorek prezydent USA Joe Biden wezwał Izbę Reprezentantów, by szybko przyjęła ustawę o kontroli dostępu do broni. Harris zwróciła się w środę do Senatu – gdzie Demokraci, partia prezydenta, mają tylko nieznaczną większość – aby również zagłosowali za takimi regulacjami.

W poniedziałek w supermarkecie w Boulder w stanie Kolorado młody mężczyzna zastrzelił 10 osób; był wśród nich policjant, który przybył na miejsce zbrodni. Podejrzany o zabójstwa mężczyzna został ranny w wymianie ognia i aresztowany.

Tragedia w Boulder była drugą strzelaniną, która wstrząsnęła USA w ciągu zaledwie tygodnia. 16 marca w trzech różnych miejscach aglomeracji Atlanty (stan Georgia) zginęło osiem osób, w tym sześć kobiet pochodzenia azjatyckiego. Oskarżonym o zabójstwa jest także młody mężczyzna. (PAP)

2021-03-23 19:31 (PAP) USA/ Prezydent Biden wzywa Kongres do ograniczenia dostępu do broni

Po tragicznej strzelaninie w supermarkecie w stanie Kolorado prezydent USA Joe Biden wezwał we wtorek Kongres do natychmiastowego przegłosowania prawa, które ograniczy dostęp do broni palnej w Stanach Zjednoczonych.

“Nie potrzebuję czekać kolejnej minuty, kolejnej godziny, by podjąć zdroworozsądkowe działania, które ocalą życia” – oświadczył Biden w Białym Domu.

Prezydent USA wezwał Senat do “natychmiastowego przyjęcia” ustaw likwidujących luki prawne, które pozwalają ominąć przepisy ograniczające dostęp do broni. “To nie jest i nie powinna być sprawa partyjna. To sprawa dotycząca Ameryki. To ocali ludzkie istnienia” – argumentował.

Biden zapewnił, że wraz z małżonką Jill jest zdruzgotany poniedziałkową tragedią w miejscowości Boulder, gdzie zginęło 10 osób. Przekazał kondolencje rodzinie bohaterskiego policjanta Erica Talleyowi, który w trakcie służby został zastrzelony w supermarkecie w Boulder.

Na budynkach federalnych w USA do sobotniego zmierzchu flagi będą opuszczone do połowy masztu. Na ten moment w sprawie strzelaniny “pozostaje wiele niewiadomych” – przyznał Biden. Służby prowadzą śledztwo; nie są znane motywy 21-letniego sprawcy masowego zabójstwa.

Aresztowany przez służby bezpieczeństwa Ahmad Al Aliwi Alissa urodził się w Syrii, ale od trzeciego roku życia mieszka w USA. Przeszukując jego mieszkanie służby odnalazły broń. Młody mężczyzna prawdopodobnie działał sam.

Bazując na informacjach z profilu na Facebooku, media w USA podają, że Alissa interesował się zapasami i kickboxingiem. Publikował religijne muzułmańskie wpisy. W 2019 roku zamieścił post: “Potrzebuję dziewczyny”. Nieoficjalnie był studentem inżynierii komputerowej.

Jego starszy brat twierdzi, że Alissa jest chory psychicznie oraz aspołeczny. “Gdy z moją siostrą jadł obiad w restauracji, to powiedział: +Ludzie są na parkingu, oni mnie szukają+. Siostra wyszła na zewnątrz, a tam nikogo nie było. Nie wiedzieliśmy, co dzieje się w jego głowie” – tłumaczy portalowi Daily Beast.

towarzysz prezydent USA

Typowe lewackie odwrócenie wartości odbywa się właśnie w Ameryce. Facet, islamista, zamordował niewinnych i bezbronnych ludzi, bo działał w celu  zbrodniczym, a towarzyszka wiceprezydentka i towarzysz prezydent chcą zakazać ludziom posiadania broni w celu samoobrony przed takimi właśnie atakami.

Towarzysze zwykle wykorzystują tragedie aby ofiarom zabrać to co byłoby im potrzebne aby podobna tragedia się nie wydarzyła. Na tym polega socjalizm, lewactwo – tego się nie da zrozumieć.

Nic więcej nie można tu dodać. Ameryka dzisiaj wygląda tak, jak ten pan co to wyp… się na schodach. Wywraca się na naszych oczach, upada, cały świat się śmieje.