Kolejny model broni z Łucznika przez kilka minut był w sprzedaży na rynku cywilnym USA

2021-03-26 15:02 (PAP) Kolejne modele broni z Łucznika na rynek cywilny USA

Kolejny typ karabinka serii Beryl, przeznaczony na rynek cywilny i dostosowany do popularnego typu amunicji w USA, trafił do sprzedaży w tym kraju – poinformowała radomska Fabryka Broni.

Karabinek oznaczony jako .223 S Beryl M1 jest bronią półautomatyczną zasilaną amunicją kal. 223 Remington. Pozwala prowadzić celny ogień na odległość do 600 metrów; jest wyposażony w przyrządy celownicze standardowe dla systemów AK.

Jak zaznaczył producent, “cała dostarczona partia, opracowana specjalnie na rynek amerykański, trafiła do nabywców w ciągu kilku minut”. “Z takim samym powodzeniem rozeszły się wcześniejsze MiniBeryl Pistol w kal. 223 Rem oraz Beryl S 762 M1 w kal. 7,62×39 mm” – dodała FB.

Nowa broń to – podobnie jak wcześniej wprowadzony na rynek USA Beryl S 762 M1 – samopowtarzalny karabinek sportowy umożliwiający prowadzenie wyłącznie ognia pojedynczego. Najnowszy model jest zasilany z najpopularniejszych w USA amunicją pośrednią – kalibru 5,56×45 mm/.233 Remington.

Karabinek został skonstruowany z myślą o dopuszczeniu do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych. Jak zapewnia Fabryka Broni, jest produkowany z zachowaniem najwyższych standardów jakościowych, tych samych co modele produkowane dla wojska.

“Rynek USA jest bardzo perspektywiczny dla Fabryki Broni. Nasze sportowe wersje pistoletów i karabinków z rodziny Beryl znalazły uznanie w Stanach Zjednoczonych i rozchodzą się błyskawicznie” – powiedział cytowany w komunikacie dyrektor handlowy Fabryki Broni “Łucznik”-Radom Seweryn Figurski. “Jesteśmy przekonani, że to właśnie najnowszy model, zasilany najpopularniejszą w USA amunicją kalibru .233 Remington otworzy nam szeroko drzwi na tym rynku i będzie wizytówką naszej marki” – dodał.

Karabinek .223 S Beryl M1 to trzeci produkt Fabryki Broni dystrybuowany na terenie USA. W ostatnich dwóch miesiącach dwie amerykańskie firmy oferujące produkty Łucznika na tamtejszym rynku wprowadziły do swojej oferty Mini Beryl Pistol w kal. 223 Rem oraz Beryl S 762 M1 w kal. 7,62×39 mm.

Seria Beryl to konstrukcja wywodząca się z radzieckiego AK-47, produkowana i udoskonalana od 25 przez Fabrykę Broni w Radomiu po przejściu Wojska Polskiego na standardową w NATO amunicję kalibru 5,56 mm. Na rynek cywilny FB oferuje sześć wariantów Beryla. Fabryka zapowiada dostawę kolejnych partii swoich produktów na rynek amerykański.

W USA znajduje się według szacunków ponad 350 mln sztuk broni palnej.

fot. atlanticfirearms.com

Nie wiem jak was, ale mnie nie wprawia w podziw fakt, że karabinki Beryl sprzedały się w krótkiej chwili. U mnie wywołuje to raczej politowanie, że tak nieznaczne ilości broni zawieziono do USA do sprzedania.

Staram się być trzeźwy w ocenach, posługiwać się faktami, wystrzegać się emocji przy dokonywaniu oceny zjawiska. Szczerze pisząc wkurza mnie nieco, że ktoś próbuje mi narzucić jakąś pokrętną ocenę zjawiska, na podstawie półprawd.

Nie chce Fabryka Broni powiedzieć ile egzemplarzy broni zawieziono do USA, a stara się wytwarzać atmosferę sensacji, że tak wspaniale sprzedaje się broń wyprodukowana w Radomiu. No nie bawmy się w takie coś.

Pamiętacie jak w lutym Fabryka Broni zawiadomiła o wprowadzeniu karabinka Mini Beryl na rynek USA. Też się sprzedał w ciągu kilku chwil i do dzisiaj jest Out of stock. To są jajca, a nie poważne handlowanie bronią w poważnym miejscu świata. 🙂 Dajcie spokój, w kraju z dykty nic nie może być na poważnie.

enklawamielno.com