Z cyklu policja nie zapewniła bezpieczeństwa: napad na stacji paliw w Kostrzynie nad Odrą

2021-04-05 13:56 (PAP) Lubuskie/ Policjanci szukają sprawców napadu na stacji paliw w Kostrzynie nad Odrą

Policjanci szukają sprawców napadu na jedną ze stacji paliw w Kostrzynie nad Odrą (Lubuskie). Przestępcy sterroryzowali pracownicę i zabrali z kasy pieniądze z utargu – poinformował w poniedziałek rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

Do rozboju doszło wczesnym popołudniem w wielkanocną niedzielę. Do budynku stacji weszło dwóch zamaskowanych mężczyzn.

Jak przekazał rzecznik, jeden z nich szarpał pracownicę stacji i przewrócił na ziemię, drugi zabrał pieniądze. Potem obaj wybiegli ze stacji i odjechali z trzecim z mężczyzn czekającym na nich w samochodzie. Poszkodowanej nic poważnego się nie stało.

Na miejscu przestępstwa przez kilka godzin pracowali śledczy. Zabezpieczono ślady i nagrania z monitoringu obiektu; trwają inne czynności w tej sprawie. Policjanci ustalili, że przestępcy poruszali się kradzionym autem.

Zgodnie z Kodeksem karnym za rozbój grozi od dwóch do 12 lat więzienia. Informację o zderzeniu przekazała na swoim portalu „Gazeta Lubuska”. (PAP)

Odnotowuję kolejny dowód na fiasko rządowej filozofii zapewniania obywatelom osobistego bezpieczeństwa. Zgodnie z rządową filozofią, co jest odzwierciedlone w programie Prawa i Sprawiedliwości, który jest teraz programem rządu i jest konsekwentnie realizowany, za bezpieczeństwo obywateli odpowiada państwo. Nie sam obywatel za swoje bezpieczeństwo tylko państwo i stosowne służby, które to państwo – służby państwowe, które to państwo powołuje.

No niestety dla filozofii i tym razem nie potwierdziła się ta filozofia. Okazała się utopijna, a wręcz zwodnicza. Celem tej filozofii jest to aby obywatele sami nie posiadali broni do obrony, bo nie jest im potrzebna z uwagi na obowiązywanie rządowej filozofii. Broni palnej obywatele nie mają do obrony własnej, bo rządowa filozofia…, a rządowa filozofia nie działa, bo jest lipna. Coraz więcej przykładów (dowodów) w odcinkach z cyklu policja nie zapewniła bezpieczeństwa, że ta rządowa filozofia to zwyczajna ściema, pusta gadanina.

Apartamenty nad morzem – Enklawa Mielno