Z cyklu policja nie zapewniła bezpieczeństwa: 17-latka i czterech mężczyzn pobiło przypadkowych przechodniów

2021-04-06 14:34 (PAP) Świętokrzyskie/ 17-latka i czterech mężczyzn zatrzymani za pobicie

Policjanci z Sandomierza (Świętokrzyskie) zatrzymali 17-letnią kobietę oraz czterech mężczyzn w wieku od 19 do 35 lat, podejrzanych o pobicie trzech mieszkańców miasta. Napastnikom grozi do trzech lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w ostatnią sobotę kilka minut po północy. Na jednej z sandomierskich ulic pięcioosobowa grupa zaatakowała trzech mężczyzn wracających do domu. “Z relacji napadniętych wynikało, że zaatakowani bez powodu mężczyźni byli bici, kopani oraz uderzani znakiem drogowym. Dodatkowo jeden ze sprawców miał się posługiwać przedmiotem przypominającym nóż. Po chwili pokrzywdzonym udało się oddalić od sprawców, którzy kierując się agresją ponownie dogonili mężczyzn zadając im kolejne ciosy” – opisała PAP przebieg napadu mł. asp. Paulina Kalandyk z Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu.

Niedługo po napadzie policjanci zatrzymali pierwszego mężczyznę podejrzanego o to pobicie. Później w ich ręce wpadły kolejne cztery osoby, w tym kobieta. Sprawcami pobicia okazali się mieszkańcy Sandomierza w wieku od 17 do 35 lat. Wszyscy trafili do policyjnej celi, trzech mężczyzn w chwili zatrzymania było nietrzeźwych.

“Sąd Rejonowy w Sandomierzu zastosował środek zapobiegawczy w postaci dwumiesięcznego aresztu w stosunku do 17-letniej kobiety, 25- i 33-letniego mężczyzny. Pozostali sprawcy pobicia 35- i 19-latek otrzymali środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego zobowiązującego do wstawiennictwa w jednostce policji cztery razy w tygodniu” – dodała Kalandyk.

Wszystkim zatrzymanym za pobicie grozi do trzech lat pozbawienia wolności. Dodatkowo 33-latek, który podczas pobicia używał niebezpiecznego przedmiotu, musi liczyć się z karą nawet do 8 lat pozbawienia wolności. (PAP)

film ze strony swietokrzyska.policja.gov.pl

Sprawna akcja policji ujęcia łobuzów nastąpiła do spektakularnej klęsce policji w wypełnianiu rządowej filozofii bezpieczeństwa. Proszę pamiętać, że to policja odpowiadała za bezpieczeństwo osobiste przechodniów. Zgodnie z rządową filozofią, co jest odzwierciedlone w programie Prawa i Sprawiedliwości, który jest teraz programem rządu i jest konsekwentnie realizowany, za bezpieczeństwo obywateli odpowiada państwo. Nie sam obywatel za swoje bezpieczeństwo tylko państwo i stosowne służby, które to państwo – służby państwowe, które to państwo powołuje.

To nie są moje słowa, tylko to jest esencja sejmowego wystąpienia wiceministra spraw wewnętrznych i administracji podczas debaty nad projektem ustawy o broni i amunicji, który proponował złagodzenie dostępu do broni palnej, jako narzędzia do brony własnej. Wówczas pan wiceminister ogłosił rządową filozofię, która miała być odpowiedzią na postulaty zapewnienia obywatelom prawa do broni, jako narzędzia do obrony przed tego rodzaju atakami.

Broń nie jest obywatelom do obrony potrzebna, bo bezpieczeństwo osobiste zapewnia obywatelom policja. Na powyższym filmie pobranym z policyjnej strony widać ze szczegółami jak doskonale sprawdza się rządowa filozofia, filozofia zapewniania obywatelom bezpieczeństwa partii Prawo i Sprawiedliwość.

Uznaję tą filozofię za kompletnie idiotyczną, odklejoną od rozumu. No ale co tam moje zdanie, ja się zdaniem rządowych kacyków nie znam. Jestem orędownikiem zapewnienia przestrzegającym prawa obywatelom prawa posiadania przemożnej siły – broni palnej – która będzie zdolna w czasie i miejsca zdarzenia do powstrzymania napastników. Siły, która zadziała od razu, bez konieczności czekania na przyjazd policji, bez konieczności czekania kilku dni na zatrzymanie podejrzanych o dokonanie przestępstwa.

Moja filozofia nie jest taka wyszukana jak ten rządowy pusty w treści bełkot. Moja filozofia jest praktyczna – obywatel powinien mieć prawo posiadać broń palną – narzędzie zapewniające mu osobiste bezpieczeństwo, bo policja nie jest w stanie zapewnić tego bezpieczeństwa. Osobiste bezpieczeństwo nie jest usługą, po którą można zadzwonić i zostanie dostarczona przez służby państwa.

Można w nieskończoność prezentować przykłady jak nie działa rządowa filozofia zapewniania obywatelom bezpieczeństwa. Nie chcę mnożyć ponad miarę odcinków z cyklu policja nie zapewniła bezpieczeństwa. Z tego powodu doklejam poniższy przykład do powyższego odcinka.

 

2021-04-06 12:25 (PAP) Mazowieckie/ Policjanci zatrzymali mężczyznę, który zaatakował swojego znajomego piłą spalinową

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który został zaatakowany i raniony przez swojego znajomego piłą spalinową – poinformowała rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Mławie asp. szt. Anna Pawłowska. Czynności w sprawie zdarzenia prowadzi policja i prokuratura.

Z informacji Komendy Powiatowej Policji w Mławie wynika, że do zdarzenia, w którym ranny został młody mieszkaniec miasta, doszło w ostatni czwartek rano. Krótko po zdarzeniu policjanci zatrzymali 26-letniego sprawcę ataku. Mężczyzna w świąteczny weekend został aresztowany na 2 miesiące.

“Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 20-letni mieszkaniec Mławy wraz z kolegą zatrzymali się na parkingu przy jednym z mławskich cmentarzy. Po chwili zauważyli idącego w ich stronę znajomego, 26-letniego mieszkańca Mławy, który włączył trzymaną w ręku piłę spalinową” – informuje asp. szt. Anna Pawłowska.

Z jej relacji wynika, że między mężczyznami wywiązała się sprzeczka i szarpanina, podczas której 20-latek został raniony piłą w nogę. “Po tym zdarzeniu sprawca uciekł. Kolega pokrzywdzonego wezwał pomoc. Mężczyznę przewieziono do szpitala, gdzie po opatrzeniu rany został zwolniony do domu” – informuje Pawłowska.

Policja informuje, że wkrótce po zdarzeniu mławscy kryminalni zatrzymali 26-latka. Mężczyzna w momencie zatrzymania miał w organizmie ponad promil alkoholu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że groził młodszemu koledze pozbawieniem życia.

26-latek usłyszał zarzuty gróźb karalnych i uszkodzenia ciała. Za przestępstwa te grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. W sobotę, na wniosek prokuratury, decyzją sądu został aresztowany na 2 miesiące. (PAP)