Z cyklu policja nie zapewniła bezpieczeństwa: napad na placówkę bankową w Błoniu

2021-04-23 14:36 (PAP) Mazowieckie/ Napad na placówkę bankową w Błoniu; sprawców szuka policja

Dwóch mężczyzn, grożąc przedmiotem przypominającym broń, napadło na placówkę jednego z banków w Błoniu – poinformowała PAP podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja z KPP dla powiatu warszawskiego zach. Sprawcy zabrali pieniądze i odjechali czarnym peugeotem; policja wystawiła na drogach posterunki blokadowe.

Jak poinformowała PAP policja, do zdarzenia doszło około godz. 12. Policjanci otrzymali zgłoszenie o wtargnięciu dwóch mężczyzn do jednej z placówek bankowych w Błoniu.

“Grożąc przedmiotem przypominającym broń, dokonali kradzieży pieniędzy, po czym oddalili się prawdopodobnie czarnym peugeotem” – powiedziała PAP podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja z KPP dla powiatu warszawskiego zachodniego. Dodała, że mężczyźni mieli założone na twarzy maseczki, jeden z nich był szczupłej budowy ciała, a drugi krępej.

“Zostały wystawione posterunki blokadowe. Na miejscu zdarzenia trwają cały czas czynności zmierzające do zgromadzenia jak najobszerniejszego materiału dowodowego” – poinformowała Gromek-Oćwieja. Dodała, że podczas napadu nikt nie ucierpiał.

“Kierujemy apel do wszystkich osób, które mogły być świadkami bądź też posiadają jakąkolwiek wiedzę na temat tego zdarzenia o kontakt z Komisariatem Policji w Błoniu” – powiedziała policjantka. Zaznaczyła, że policji zależy również na nagraniach z kamer samochodowych, które mogły zarejestrować moment zdarzenia.

O sprawie jako pierwsze poinformowało RMF FM. Według portalu jeden z napastników oddał strzał wewnątrz budynku w sufit.

Pytana o tę sytuację podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja odpowiedziała, że na obecnym etapie policja nie może udzielić szczegółowych informacji w tym zakresie. (PAP)

Zastanawiam się czy kiedyś moimi wpisami z cyklu policja nie zapewniła bezpieczeństwa, traktującymi o bezradności policji w zapewnianiu obywatelom bezpieczeństwa, zainteresują się mainstreamowe media? Moim zdaniem tytuł kłuje w oczy i to porządnie. Policja nie zapewniła bezpieczeństwa, a przecież w ten kraj lud wierzy, że policja zapewnia bezpieczeństwo. Cała machina propagandy jest tak skonstruowana by pokazywać sukcesy policji, jej sprawne działania. Powyższa depesza PAP także tak jest skonstruowana, że policja działa, intensywnie szuka sprawców przestepstwa. To nawet jest i prawda, ale mało kto w ten kraj zdaje sobie sprawę z obowiązującej filozofii dotyczącej zapewniania obywatelom bezpieczeństwa.

No bo kto słuchał tych straszliwych bzdur, które opowiadał beztrosko pan wiceminister spraw wewnętrznych i administracji w sejmie (z małej litery, na dużą ten jak cyrk okrągły organ władzy państwa póki co nie zasługuje), gdy pan Zieliński ogłaszał rządową filozofię zapewniania obywatelom bezpieczeństwa. Kto wie, że tym chorym państwie obowiązuje zasada: “za bezpieczeństwo obywateli odpowiada państwo. Nie sam obywatel za swoje bezpieczeństwo tylko państwo i stosowne służby, które to państwo – służby państwowe, które to państwo powołuje.”

Ta rządowa filozofia odklejona od rozumu i istniejącej rzeczywistości, jest niebagatelna w skutkach. Przypominam, że została ogłoszona przy okazji debaty nad projektem ustawy o broni i amunicji. Kontekst wypowiedzi pana wiceministra wskazywał, że ta filozofia ma uzasadniać to, że nie ma potrzeby liberalizacji prawa do broni jako narzędzia do obrony własnej przez obywateli. Skoro policja zapewnia obywatelom bezpieczeństwo, a nie obywatele sami sobie, to nie są potrzebne przepisy o łatwym dostępie do broni palnej jako narzędzia do obrony. Taki przecież jest sens wypowiedzi o rządowej filozofii zapewniania bezpieczeństwa.

Oznacza to wszystko, że ta filozofia chociaż miało znana, ma zasadnicze znaczenie dla możliwości zdobycia broni w celu obrony przed bandytami. Jak widać bandyci doskonale sobie radzą bez pozwoleń na broń, broń mają i jej używają. Na ogół gdy panowie bandyci (przepraszam wojujące feministki, że nie wymieniam pań bandytek, ale jakoś tak mi łatwiej pisać) dokonują napadów nie ma policji na miejscu i nie udaje się policji zapewnić napadniętemu bezpieczeństwa.

Mając to wszystko za oczywiste, zastanawiam się kiedy jakiś znany dziennikarz zainteresuje się cyklem tych wpisów i odważy się podjąć temat. Kiedy ważny pan dziennikarz odważy się publicznie powiedzieć, że policja wcale nie zapewnia nikomu osobistego bezpieczeństwa, o to powinni dbać obywatele sami?

Nigdy?

Nie, no nie pozbawiajcie nie ostatków nadziei…

2021-04-24 13:32 (PAP) Mazowieckie/ Trwają poszukiwania sprawców piątkowego napadu na bank w Błoniu

Trwają poszukiwania sprawców piątkowego napadu na bank w Błoniu (woj. mazowieckie). Policja prowadzi czynności operacyjne. Na ten moment do sprawy jeszcze nikt nie został zatrzymany – poinformowała w sobotę PAP asp. sztab. Małgorzata Wersocka z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Do zdarzenia doszło w południe w piątek. Policjanci otrzymali zgłoszenie o wtargnięciu dwóch mężczyzn do jednej z placówek bankowych w Błoniu.

“Grożąc przedmiotem przypominającym broń, dokonali kradzieży pieniędzy, po czym oddalili się prawdopodobnie czarnym peugeotem” – relacjonowała w piątek PAP podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja z KPP dla powiatu warszawskiego zachodniego. Mężczyźni mieli maseczki, jeden z nich był szczupły, a drugi krępy.

Podczas napadu nikt nie ucierpiał. Według doniesień medialnych jeden z napastników oddał strzał wewnątrz budynku w sufit. Pytana o to policjantka zastrzegła, że na obecnym etapie nie może udzielić szczegółowych informacji w tym zakresie.

Podinsp. Gromek-Oćwieja apelowała do wszystkich osób, które mogły być świadkami bądź też mają jakąkolwiek wiedzę na temat tego zdarzenia, o kontakt z Komisariatem Policji w Błoniu. Zaznaczyła, że policji zależy również na nagraniach z kamer samochodowych, które mogły zarejestrować moment zdarzenia.(PAP)