Wygląda na to, że we Francji policja, tak samo jak w Polsce, nie zapewnia o obywatelom bezpieczeństwa

2021-04-12 15:51 (PAP) Francja/ Strzały przed szpitalem w Paryżu – jedna osoba nie żyje, druga ranna (opis)

Jedna osoba zginęła, a druga została ranna w poniedziałek w strzelaninie przed szpitalem w XVI dzielnicy Paryża. Według świadków strzały wyglądały na „egzekucję”.

Świadek zdarzenia, cytowany przez stację BFM TV, twierdzi, że napastnik z zimną krwią miał kilkakrotnie strzelić w głowę mężczyźnie stojącemu przed szpitalem. Następnie postrzelił stojącą w pobliżu kobietę.

Postrzelony mężczyzna, którego tożsamości nie udało się jeszcze ustalić, nie żyje, natomiast kobieta, pracowniczka ochrony szpitala, jest w stanie ciężkim – podała BFM TV, powołując się na źródła w policji.

Sprawca po oddaniu strzałów przeszedł spokojnie około 500 m, wsiadł na zaparkowany skuter i uciekł z miejsca zdarzenia – poinformował świadek.

Kierownik restauracji znajdującej się w pobliżu szpitala utrzymuje, że ofiara około 20 minut przed zdarzeniem zamówiła u niego kawę na wynos.

Świadkowie podają, że napastnik oddał strzały około godz. 13.40. Personel szpitala natychmiast zaopiekował się ofiarami.

Szpital Henriego Dunanta jest otoczony przez policję i strażaków. Szpital, zarządzany przez Czerwony Krzyż, jest położony w spokojnej, rezydencyjnej dzielnicy Paryża.

W szpitalu znajduje się centrum szczepienia przeciwko Covid-19.

Francja to policyjne państwo. Moim zdaniem oczywiście, bo tam nie byłem w dzisiejszych czasach i swoje przekonanie kształtuję w oparciu o to co wyszukam w internecie. Pomimo całej policyjności, policja nie jest w stanie zapewnić obywatelom osobistego bezpieczeństwa. Powyższa depesza tego najlepszym dowodem. W depeszy mowa o strzelanie – oczywiście nie ma tu żadnej strzelaniny, a zwyczajne morderstwo z użyciem broni palnej. Widzę, że ostatnio trwa intensywna akcja propagandowa skierowana przeciwko broni palnej. O tym w kolejnym wpisie.

Wróćmy jednak do zapewniania bezpieczeństwa przez francuską policję. Oni są tam we Francji tak samo bezradni jak bezradni są policjanci w Polsce. Bezradność jest obiektywna. Oznacza to, że nie jest zawiniona, nie wynika z zaniedbania tej czy innej policji. Nie jest możliwe zapewnienie konkretnej osobie bezpieczeństwa bez objęcia tej osoby fizyczną ochroną uzbrojonych osób.

Tylko fizyczna ochrona sprawowana przez uzbrojonych funkcjonariuszy czy ochroniarzy może sprawić, że człowiek otoczony wianuszkiem takich uzbrojonych osób, ma zapewnione osobiste bezpieczeństwo. Nie jest to możliwe wobec każdego obywatela.

Wszyscy ludzie powinni być w sprawie bezpieczeństwa na równi. Każde życie jest tak samo wiele warte i bezcenne dla tego kogo dotyczy. Każdy człowiek zasługuje na możliwość bycia bezpiecznym. Nie każdego stać na uzbrojoną ochronę. Nie każdy jest kacykiem rządowym. Z tego powodu ktoś mądry wymyślił, że każdy człowiek posiada przyrodzone prawo do broni. Broń palna bowiem to doskonałe narzędzie do sprawowania osobistego bezpieczeństwa, osobistej ochrony dla samego siebie i swoich najbliższych.

W państwach takich jak Francja czy Polska, gdzie ludzie nie mają prawa do broni, a broń jest przywilejem nadawanym przez tzw. władzę, jest zaburzona równość ludzi w sprawie osobistego bezpieczeństwa. Bardzo bogaci i ci przy korycie władzy, mają zapewniane osobiste bezpieczeństwo przy pomocy uzbrojonej ochrony. Lud zwykły robi się w …a w ten sposób, że wciska im się kit, że policja zapewnia im bezpieczeństwo.

Mniej więcej na tym polega ściema co do osobistego bezpieczeństwa dla ludu. Lud nie ma prawa do obrony, lud nie ma możliwości zapewnienia sobie osobistego bezpieczeństwa przy pomocy osobiście posiadanej broni. Jest tak, bo lud jest nierozumny i łyka zwyczajne kłamstwa o zapewnianiu bezpieczeństwa przez rząd/władzę/służby.

Słowa pewnego rządowego kacyka, które dotyczą Polaków, a nie Francuzów:

za bezpieczeństwo obywateli odpowiada państwo. Nie sam obywatel za swoje bezpieczeństwo tylko państwo i stosowne służby, które to państwo – służby państwowe, które to państwo powołuje.

– to fałsz zwyczajny, ściema, kłamstwo.