W Belgii ponad 22 tys. egzemplarzy broni przetopiono na 60 ton stali

2021-04-30 14:01 (Reuters/PAP) Belgia/ Ponad 22 tys. pistoletów przetopiono na 60 ton stali

Władze belgijskie zdecydowały o przetopieniu ponad 22 tys. pistoletów, które wcześniej zostały zabezpieczone przez policję. Powstało z nich prawie 60 ton stali – informuje w piątek Reuters.

Według Reutera, wywieziona do huty broń została zebrana z komisariatów z całego kraju. Połowę przekazali policji jej właściciele, niektórzy z nich, jak twierdzą, odziedziczyli ją w spadku. Reszta to przestarzałe policyjne pistolety, które podlegały procedurze złomowania.

“Ta liczba jest imponująca: z naszego społeczeństwa zniknęło 22 457 pistoletów. To, że nie będą już używanie, zdecydowanie wpłynie pozytywnie na bezpieczeństwo naszych obywateli” – powiedziała gubernator Wschodniej Flandrii Carina Van Cauter.

Belgijskie służby bezpieczeństwa współpracowały w tym celu z hutą ArcelotMittal, akcja przetopu broni palnej zajęła trzy dni. (PAP)

Ludzie, którzy czynią zło niszcząc broń uważają, że niszczą zło. Ten szamański obrzęd pojawia się co jakiś czas w różnych częściach świata. W lewackiej Ameryce, w komunistycznej Wenezueli, Hiszpanii. Kiedyś coś o tym pisałem więcej, we wpisie pt. Hiszpańskie lewactwo uroczyście niszczy broń – to tradycyjnie lewicowy obrzęd.

Gdybym mógł coś zasugerować, to bym skierował na badania psychiatryczne pomysłodawców tego rodzaju przedsięwzięć. Moim zdaniem takie obrzędy to jakiegoś rodzaju zaburzenie osobowości człowieka. No bo jak można uważać, że niszcząc broń zapobiega się złu, które czyni człowiek, a nie przedmiot w postaci broni?! Przecież to nieracjonalne. Gdy ktoś robi nieracjonalne rzeczy to wypada udać się do lekarza od nieracjonalności. Tak widzę to coś.

Na marginesie to państwo z PAP powinni wiedzieć, że gun to nie tylko znaczy pistolet ale też nieco szerzej – broń. Warto zerknąć do kontekstu aby dobrać odpowiednie słowo. Na filmie agencji Reuters wyraźnie widać strzelby, a strzelba to nie pistolet. Chyba było tłumaczone translatorem Google 🙂 Chociaż, jakie to ma znaczenie. Lud i tak niewiele rozróżnia.