Polskie media w sprawach gdzie pojawia się broń nie informują, one bełkoczą

Oto przykład zwyczajnego bełkotu. To co poniżej tego moim zdaniem nie da się nazwać informacją. Co z tej powielonej w setkach portali “informacji” wynika? Moim zdaniem czytelnik nie dowie się niczego. Kto użył broni? Z jakiego powodu? Czy w obronie? Czy to był napad? Czy osoby, które zginęły to byli niewinni obywatele, a może to byli przestępcy? Czy broni użyto zgodnie z prawem, czy też bezprawnie? Nie ma odpowiedzi na te podstawowe pytania. Nie ma, bo tu nie o informowanie chodzi, a o bełkot, zwyczajny bełkot na temat broni.

Z drugiej strony należy może mieć uznanie wobec takich depesz. To pewnego rodzaju sztuka aby mówić/pisać ale nie przekazywać żadnej treści. Mówienie bez treści, używanie słów, które przekazują złe emocje, ale kompletnie nic z nich nie wynika. To np. dla mnie byłaby trudność. W czerwcu tego roku minie 20 lat jak jestem adwokatem i powiem wam, że dotychczas nie nauczyłem się mówić słowami bez treści. Nie potrafię.

2021-05-22 15:16 (AP,Reuters,AFP/PAP) USA/ Strzelanina w Minneapolis; dwie ofiary śmiertelne, 8 rannych

Dwie osoby zginęły, a osiem zostało rannych podczas strzelaniny w nocy z piątku na sobotę w śródmieściu Minneapolis – poinformowała w sobotę lokalna policja.

Na miejscu zginęli dwaj mężczyźni; wśród rannych jest pięć kobiet i trzech mężczyzn, w tym jeden w krytycznym stanie. Pozostali zostali przewiezieni do szpitala, nie odnieśli obrażeń zagrażających życiu – sprecyzowała policja.

Rzecznik policji John Elder poinformował, że dwaj mężczyźni wdali się w kłótnię w tłumie, wyciągnęli broń i zaczęli strzelać. Na razie nie wiadomo, jakie były motywy zajścia. (PAP)

Tego rodzaju depesze jest w ostatnim czasie każdego dnia w serwisie PAP. Nie komentuję tego, bo przecież nie sposób komentować tych słów bez jakiejkolwiek treści. Od czasu do czasu zbieram się w sobie i coś ogólnie napiszę, jakieś robię podsumowanie. Oczywiście przegrywam walkę o prawdę, bo ja jestem w internecie dosłownie sam, a portali powielających bełkot są setki o ile nie tysiące.

Oczywiście takie coś zniechęca. Ostatnio rozmawiałem z kolegą na temat sensu kontynuowania projektu trybuna broni palnej. Przekonywał mnie, że to ma cel, że nie można tego pomysłu zamknąć. Musi ta strona istnieć. Przekonał mnie. Mimo występowania jakiegoś rodzaju zniechęcenia i zmęczenia tym co robię, nie przerywam projektu. Projekt ma sens, bo to niezależne działanie – nie mam pana, nikt mi nie wydaje poleceń, jestem niezależny w tym co tu piszę.

No więc nie poddaję się! 🙂 Na Facebook jest grupa Bron Palna, która została przeze mnie założona 21 lutego 2012 roku. Minęło już 9 lat. Grupa liczy ponad 60 tysięcy uczestników. To największa grupa na Facebook poświęcona tematyce broni palnej. Ta grupa prędzej czy później zostanie zbanowana przez Facebook, aż dziw bierze, że do tej pory to się nie stało. To kolejny argument przemawiający za tym, że trzeba na tej stronie, każdego dnia, wieczór po wieczorze coś pisać.

Tymczasem zapraszam nad morze… Enklawa Mielno to mojej żony projekt. 🙂 (Autoreklama)