Z cyklu broń ratuje życie: uzbrojony obywatel ustawia karabin na dwójnogu, strzela i zabija podejrzanego o masową strzelaninę

FORT SMITH, ARKANSAS (USA) – Próba masowego morderstwa (tzw. strzelaniny) została zatrzymana przez uzbrojonego obywatela za pomocą karabinu myśliwskiego. Zdarzenie z maja 2021 r.

Przestępca strzelał do ludzi w kompleksie mieszkalnym do mieszkańców. Zanim morderca zarobił pocisk sprawiedliwości niestety udało mu się zabić 87-letnią kobietę.

Świadkowie zdarzenia twierdzą, że podejrzany mężczyzna krzyczał i próbował wyprowadzać ludzi z ich mieszkań. Starsza kobieta wyszła zaciekawiona chyba awanturą. Gdy zorientowała się, że mężczyzna ma broń próbowała uciec do domu, ale przestępca poszedł za nią i zastrzelił ją w jej mieszkaniu.

Przestrzegający prawa obywatel, posiadacz broni palnej, a zarazem mieszkaniec jednego z apartamentów usłyszał strzały. Wykonując obywatelski obowiązek obrony siebie i innych wziął swój karabin, ustawił broń, strzelił i zabił mordercę. Zanim przybyła policja zbrodnia została powstrzymana.

(na podstawie concealednation.org)

karabin, który posłużył do powstrzymania mordercy

W polskich mediach wiadomość o powyższej sprawie wyglądałaby prawdopodobnie mniej więcej tak:

2021-05-18 15:16 (AP,Reuters,AFP/) USA/ Strzelanina w FORT SMITH, ARKANSAS; dwie ofiary śmiertelne

Dwie osoby zginęły, podczas strzelaniny 18 maja w Fort Smith w stanie Arkansas – poinformowała we wtorek lokalna policja.

Na miejscu zginęła kobieta i mężczyzna; nie wiadomo  czy są ranni.

Był to już kolejny z całej serii podobnych incydentów, do których dochodzi w ostatnim okresie w USA, po okresie pewnego uspokojenia wywołanego pandemią Covid-19. Zginęło lub zostało rannych już co najmniej kilkanaście osób.

W kraju coraz liczniejsze są głosy domagające się wprowadzenia surowszej kontroli nabywania i posiadania broni palnej.

Treść stworzonej przeze mnie fejkowej depeszy w 100 % jest prawdą ale jest też w całości fejkiem. Nie ma się do czego doczepić ale znając prawdę wiemy, że to fejk. No może data i godzina oraz odwołanie się do agencji światowych wymyśliłem. Wszystko pozostałe po pierwsze ma nawiązanie do faktów, a po drugie przepisałem z innej depeszy dotyczącej tzw. incydentów z bronią palną.

Pomimo tego, że cała treść depeszy jest prawdą to depesza fejkowa. Nie z tego powodu, że ja ją stworzyłem, a z tego powodu, że ona jest jedną wielką manipulacją, którą jak widzicie można uskuteczniać bez większych problemów i wysiłku. Wystarczy ukryć nieco prawdy i zamiast szczegółów sprawy napisać ogólne stwierdzenia ukierunkowane na wzbudzenie emocji. Inny poziom prawdy 🙂 prawda ukryta za prawdą, która tworzy kłamstwo.

Dokładnie w ten sposób dzisiaj w Polsce odbywa się fejkowe informowanie o incydentach z bronią palną, jakie mają miejsce na świecie, a w szczególności w USA. To wszystko piszę w nawiązaniu do tego co psiałem wczoraj o medialnym bełkocie, który uskuteczniany jest w Polsce każdego dnia w sprawie broni palnej. To jest naprawdę niebezpieczne co dzieje się w Polsce.

Prawda to coś innego niż się dzisiejszym macherom od informacji wydaje. Prawda to powinność mówienia o szczegółach, o faktach, prawda to nieukrywanie faktó. Prawda to również oceny moralne, mówienie co jest dobre, a co złe. Dobro i zło jest nieodzownym elementem mówienia prawdy. Nie da się bez istnienia kryterium moralności napisać prawdziwej informacji medialnej. Ludzie odrzucają prawdę moralną. Prawda stała się czysto formalna. Taka prawda to kłamliwa treść, to tradycyjna g…o prawda.