Sława naszego premiera Morawieckiego i Nowego Polskiego (socjalistycznego) Ładu dotarła aż do Wenezueli

2021-06-25 15:01 (PAP) Wenezuela/ Niezależne media opublikowały tekst premiera Polski o walce z koronakryzysem

Czołowy dziennik online Wenezueli “El Nacional” zamieścił w piątek artykuł premiera Mateusza Morawieckiego dotyczący walki polskich władz ze skutkami koronakryzysu. Artykuł ten opublikował również inny niezależny portal z Caracas, Venezuela Unida.

W tekście zatytułowanym “Nowy Polski Ład” Mateusz Morawiecki wskazał, że w czasie walki z koronakryzysem kierowany przez niego rząd podejmuje decyzje służące powstaniu “Polski prawdziwie solidarnej”.

Szef polskiego rządu wskazał, że czas po pandemii Polska wykorzystuje do takiej przebudowy systemu gospodarczo-społecznego, aby był bardziej odporny na kolejne kryzysy, sprawiedliwszy i pozwolił “wejść na nowy poziom rozwoju”.

Premier wskazał, że pandemia koronawirusa nie tylko nie cofnęła kraju w rozwoju do lat 90., ale, jak stwierdził “Polska gospodarka w warunkach kryzysu ma się naprawdę dobrze”. Odnotował rekordowy eksport w marcu 2021 r. sięgający 110 mld zł.

Szef polskiego rządu wskazał, że jednym z priorytetów rządu po pandemii będzie zwiększenie do 7 proc. PKB środków przeznaczanych na opiekę zdrowotną. Dodał, że Polski Ład to plan wyrastający “z ducha autentycznej solidarności”.

“To solidarność w wymiarze horyzontalnym, a więc troska o społeczną sprawiedliwość, o niwelowanie nierówności dochodowych, o wspieranie osób, które zarabiają najmniej”, podsumował w swoim artykule Mateusz Morawiecki.

“Niezależne” media w Wenezueli 🙂 no tak. To ma być zapewne argument na to, że to nie zbrodniczy reżim insertuje się dokonaniami towarzysza z Polski. Moim zdaniem (to chyba jeszcze można mieć) komunistyczny reżim z Wenezueli przez publikację chce pokazać, że w ślady Wenezueli idą też inne kraje, w tym konkretnym przypadku socjalistyczna Polska.

Sława naszego premiera, sława Nowego Socjalistycznego Ładu (słowo socjalistycznego można zamiennie używać ze słowem polskiego) sięgają do granic świata. No przecież Wenezuela z punktu widzenia Polski to koniec świata. Myślę również, że premier Morawiecki, gdy kiedyś mówił o misce ryżu, za którą mają zapierdalać Polacy, dzisiaj wzoruje się i czerpie pełnymi garściami z dokonań jakie ma socjalistyczna Wenezuela.

Istotnie idziemy w kierunku Wenezueli. To dobry kierunek w socjalistycznej drodze. Zły dla Polski, ale przecież nie o Polskę idzie, a o socjalizm. Czekać teraz chyba wypada na bratnią wizytę towarzysz premiera w Wenezueli w celu wymiany doświadczeń. Towarzysz Maduro przyjmie z otwartymi rękami towarzysza Morawieckiego. Dzisiaj gdy rząd PiS taką prowadzi politykę międzynarodową, że stajemy się przeciwnikami całego cywilizowanego świata, Wenezuela może okazać się naszym rzecznikiem, wprowadzającym do krajów trzeciego świata.

Myślę też, że towarzysze Polski mogą czerpać z wzorców Wenezueli, np. w zakresie bezpieczeństwa publicznego. To przecież stary zwyczaj, że jedni towarzysze mówią drugim jak najlepiej dbać o społeczeństwo. Moim zdaniem tylko czekać na to, że towarzysz prezydent bratniej Wenezueli – Nicolas Maduro zamieści jakiejś niezależnej gazecie, ma się rozumieć polskiej, artykuł o tym jak całkowity zakaz posiadania broni wpływa kojąco na stan bezpieczeństwa w Wenezueli. Polscy towarzysze i w tym zakresie chcą czerpać z socjalistycznych wzorów innych krajów.

Duma, duma, jeszcze raz duma rozpiera człowieka, że przyszło mi żyć w kraju, który zmierza w kierunku jak Wenezuela.