List do trybuna: chcą ze mnie zrobić przestępcę, a pani z urzędu skarbowego mówi, że to tylko groźnie brzmi i takie są procedury

Panie Andrzeju od dwóch lat jestem posiadaczem pozwolenia na broń palną do celów sportowych w zakresie karabin, pistolet, strzelba gładkolufowa. Obecnie kontynuowanie mojej pasji jest zagrożone o czym postanowiłem napisać do Pana, ponieważ walczy Pan o prawo do posiadania broni oraz skupia Pan wokół siebie ludzi myślących w tym kraju.

Celem wyrobienia pozwolenia nie było w moim przypadku chęć zakupu “gnata” i pokazywaniu go sąsiadom w celu udowodnienia swojej męskości, ale chęć rozwijania swoich umiejętności strzeleckich w gronie fantastycznych ludzi. Współzawodnictwo, turnieje, a wreszcie dzięki nowo poznanym ludziom inne spojrzenie i interpretacja otaczającego nas świata uważam za ważne i budujące doznania.

Swoją pierwszą działalność gospodarczą założyłem w wieku 19 lat czyli 25 lat temu. Obecnie prowadzę również dwie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Nie mam zaległości podatkowych nigdy nie miałem konfliktów z prawem nie mam nawet punktów karnych. Niestety zeznanie podatkowe w jednej za spółek nie zostało złożone na czas do sądu. Wspólnik coś źle poklikał i nie przeszło.

W marcu zostaliśmy wezwani do złożenia zaległego sprawozdania co też bezzwłocznie uczyniliśmy. W kwietniu zostałem wezwany przez US, któremu podlegam do złożenia wyjaśnień w podejrzeniu o popełnieniu przestępstwa o rachunkowości. Przemiła Pani w urzędzie opisała moją sytuację, powiedziała że to się często zdarza i nie mam się czym przejmować. W tym okresie przyszło z sądu pismo o umorzeniu postępowania w naszej sprawie ponieważ obowiązek rejestrowy został wykonany. Mniej więcej za miesiąc przychodzi list za doręczeniem do rąk własnych z prokuratury, w który to prokurator RP oskarża mnie o popełnienie przestępstwa o rachunkowości i kieruje sprawę do sądu.

Zbaraniałem. Dzwonie do przemiłej Pani z US i pytam o co chodzi. Pani mówi że to tylko tak groźnie brzmi, takie są procedury ale sądy umarzają takie postępowanie z powodu niskiej szkodliwości czynu.

Po kolejnych kilku tygodniach przychodzi wyrok nakazowy z wydziału karnego z informacją że zostałem skazany w sprawie o przestępstwo o rachunkowości nr taki i taki. Zgłaszam tą sprawę mojemu prawnikowi, który sprawdza że jeżeli nie wniosę sprzeciwu na który mam 7 dni to będę figurował w rejestrze jako osoba skazana prawomocnym wyrokiem i policja będzie miała obowiązek cofnąć moje pozwolenie na broń.

Nie mogłem po prostu w to uwierzyć.

Oczywiście sprzeciw wnieśliśmy, będę czekał na rozprawę na sali sądowej gdzie będę starał się o umorzenie postępowania, ale pytam się w jakim ja kraju żyję. Obajtek, Kamiński i cała plejada pisowskich kacyków ma się dobrze piastując najwyższe urzędy, a to ja jestem przestępcą????

Ok poproszę mandat, upomnienie ale coś takiego? Za co? Za błąd w sztuce, nie złożenie sprawozdania w firmie, która walczy o utrzymanie się na powierzchni przez tą cholerną plandemię?

Gdybym mógł sobie na to pozwolić spakował bym rodzinę i opuścił ten bantustan.

Może opisana przeze mnie historia będzie dla innych Bogu ducha winnych ludzi prowadzących swoje biznesy.
Pozdrawiam A.

Nowy totalitaryzm nie będzie taki siermiężny jak ten poprzedni. Nowy totalitaryzm będzie nowoczesny, elegancki, smartfonowy i elektroniczny. Uzasadnienie nowego totalitaryzmu będzie inne niż tego krwawego, który się nie powiódł, nie został przez masy przyjęty. Nowy totalitaryzm będzie od początku do końca oparty o prawo, będzie miał głębokie uzasadnienie społeczne. Nowy totalitaryzm nie będzie wprowadzany przy pomocy kolby karabinu z bagnetem, gwałtownie. Nowy totalitaryzm będzie wprowadzony powoli, drogą powolnych i systematycznych mian, w świetle prawa, na kongresach partii prospołecznych.

Ten list, który przeczytaliście jest najlepszym dowodem na to, że nowy totalitaryzm ma już w Polsce przygotowane instrumenty prawne. Są instytucje odpowiedzialne za wprowadzenie w życie nowego totalitaryzmu w życie. Nowy totalitaryzm już jest wprowadzany w życie, powoli ale jednak. No niech mi ktoś racjonalnie wyjaśni jaka jest przyczyna nękania kryminalnym znamieniem człowieka z tego powodu, że na czas nie złożył jakiegoś głupawego sprawozdania finansowego, którego i tak nikt przecież nie czytał, a podatki zostały już dawno zapłacone.

Oczywiście znajdą się wyznawcy nowego totalitaryzmu, którzy będą próbowali wytłumaczyć to co wytłumaczone być nie może. Tych jednak nie chcę słuchać, szkoda na to czasu. Nie mam na tyle empatii, aby użalać się nad tymi ludźmi, nad ich upadkiem moralnym, z którego nawet sobie sprawy nie zdają. No nie kradną, stosują prawo. Nie wiedzą jednak ci biedni ludzie, że stosując prawo można być wyjątkowym …. i krzywdzić ludzi. Pomieszało im się w głowie i nie rozróżniają prawa, które może być złe od prawdy i sprawiedliwości. Ich skalane nowym totalitaryzmem sumienia nie rozróżniają dobra od zła. Takich ludzi jest coraz więcej.