Skuteczność policyjnej pomocy w momencie ataku przestępcy: kobieta przed śmiercią zdążyła zadzwonić na policję

Od wielu lat udowadniam, przekonuję do tego, że policja nie jest w stanie zapewnić nikomu osobistego bezpieczeństwa. Staram się przekonywać, że nie można pokładać nadziei na własne bezpieczeństwo w policji. Nie z tego powodu, że policja jest niepotrzebna, a z tego powodu, że policja poddana jest obiektywnym ograniczeniom i nie można tworzyć w świadomości społecznej przekonania, że mityczny telefon wykonany na policję zmienia cokolwiek w sferze bezpieczeństwa.

Aby było jasne. Nie twierdzę, że nie należy wzywać do pomocy policjantów gdy jest taka konieczność. Chcę przekonać wszystkich do tezy, że policja jest od ścigania sprawców przestępstw i od zapewniania ogólnego bezpieczeństwa. Jednak gdy człowiek staje oko w oko z przestępcą, tu nic nie pomoże policja. W takiej sytuacji jedyną skuteczną metodą obrony są osobiste środki obrony. Skuteczna w tego rodzaju sprawach jest broń palna.

W celu wykazania tego co napisałem przedstawiam kolejne doniesienie medialne o sytuacji potrójnego morderstwa, które wpisywałem we wpisie pt. Z cyklu policja nie zapewniła bezpieczeństwa: poszukiwany podejrzany o potrójne zabójstwo jest uzbrojony:

Niestety to jest tak, że czasem dowody ważnych spraw są znaczone krwią ofiar. Tak jest tym razem. Nie mam wyjścia i muszę wykorzystywać śmierć trzech ofiar i pokazywać, że to ja miałem rację. Muszę pokazywać wzbudzając emocje, że to za sprawą zdemoralizowanych polityków, bezdusznych policyjnych kacyków mamy sytuację taką, że trzy ofiary były bezbronne tak jak bezbronna jest ogromna większość z nas. To ci ludzie kosztem bezpieczeństwa osobistego obywateli realizują swoje obłąkańcze filozofie, że za bezpieczeństwo obywateli odpowiadają służby państwa, a nie sami obywatele.

Nasza bezbronność to oczywiście także wina ogółu Polaków, którzy nie przykładają wagi do sprawy dostępu do broni. Wierzymy jako Polacy w pacyfistyczne bzdury, wierzymy też w idiotyczne tezy, że telefon na policję załatwia wszystko. Za tą dziecinną wiarę od czasu do czasu ktoś płaci życiem. Tak jest i tym razem.