“Dla naszych polskich przyjaciół” – list czeskiej organizacji, która sprawiła, że Czesi mają konstytucyjne prawo do broni

Poniżej zamieszczam list czeskiej organizacji Liga Libe, za sprawą której pojawiła się w Czechach petycja, która ostatecznie zaowocowała zmianą ustawy konstytucyjnej Karta Praw Podstawowych i Wolności, do której wprowadzono prawo do broni. Czesi tego dokonali i oni chyba wiedzą w jak opłakanym stanie jest nasz kraj, a więc napisali list. Chcą podtrzymać nas na duchu.

„…CZESI MOGĄ BRONIĆ SIEBIE I SWOICH RODZIN. POLAKOM POZOSTAJE TELEFON NA POLICJĘ. CZESKI SENAT PRZEGŁOSOWAŁ UZUPEŁNIENIE KARTY PODSTAWOWYCH PRAW I WOLNOŚCI O ZAPIS: „PRAWO DO OBRONY WŁASNEGO ŻYCIA LUB ŻYCIA INNEJ OSOBY, NAWET PRZY UŻYCIU BRONI, JEST GWARANTOWANE NA WARUNKACH OKREŚLONYCH W USTAWIE.” TAK DLA PRAWA DO OBRONY!…“

Jesteśmy niezmiernie dumni z tego, że wiadomości o przełomowych zmianach konstytucyjnych w Republice Czeskiej nadal krążą dosłownie po całym świecie, czyniąc z nas wzór i inspirację dla innych krajów. Zwracamy się z mocnym, niezłomnym apelem do Polaków, ale również do innych krajów i ich obywateli: ŚMIAŁO! NIE BÓJCIE SIĘ BRONIĆ, NIE PODDAWAJCIE SIĘ!

Nie pozwólcie, aby okrutna prawda się spełniła: Kiedy rząd zacznie konfiskować ludziom broń, wiedzcie, że wkrótce będziecie ją potrzebowali (autor nieznany). Nie pozwólcie, by wasi przeciwnicy realizowali: Kontrola broni nie dotyczy broni, ale dotyczy kontroli (autor nieznany). Nie zaśnijcie w demokracji i nie obudźcie się w dyktaturze (poeta, powieściopisarz, dramaturg i polityk Johann Wolfgang von Goethe). Wypełnijcie trafne słowa: Przestępczość z użyciem przemocy można ograniczyć jedynie poprzez jej zamierzone ofiary. Przestępcy nie boją się Policji, nie boją się sądów i kar. Jedyną drogą jest nauczenie ich, by bali się swoich ofiar (pułkownik Jeff Cooper). Nie pozwólcie, by historia znów pokazała niedouczonym: Tradycyjna droga do niewolnictwa polega na tym, że wam najpierw odbiorą broń, potem majątek, a w końcu każą się zamknąć i udawać, że się wam to podoba (dziennikarz James A. Donald).

Po prostu: NIE BÓJCIE SIĘ BRONIĆ. NIE PODDAWAJCIE SIĘ. NIECH CZESKIE WYDARZENIA KONSTYTUCYJNE BĘDĄ TYLKO PIERWSZYMI, KTÓRE ZAPOCZĄTKUJĄ KASKADĘ PODOBNYCH WYDARZEŃ NA CAŁYM ŚWIECIE. „MOLÓN LABE” Z REPUBLIKI CZESKIEJ DO WSZYSTKICH ODWAŻNYCH I ZDECYDOWANYCH KRAJÓW I OBYWATELI ŚWIATA!
www.ligalibe.cz www.peticezbrane.cz

“Aby zło zwyciężało wystarczy, że porządni ludzie nic nie robią…” To prawda.

My w Polsce mamy groźbę prawdziwej tyranii. Na czele socjalistycznej partii stoi człowiek szalony, odklejony całkowicie od rzeczywistości. Dla niego nie liczą się prawa i wolności indywidualne, on tylko widzi państwo, ponad wszystko państwo, państwo ostateczną wartością. Ta idea niezwykle podobna do faszyzmu.

Jego lud oddaje mu cześć niczym bogu. To moim zdaniem jakiegoś rodzaju zbiorowy obłęd. Czasami się zdarza u ludzi. Przypominam, że Hitler został demokratycznie wybrany. Oby jak najszybciej były wybory i każdy porządny człowiek powinien nie tylko sam pójść i zagłosować na Konfederację, ale jeszcze zaprowadzić kogoś, kto na wybory nie chodzi.

My nawet nie wiemy w jakiej czarnej …. jest Polska, jak wielkie na nas czeka zagrożenie z każdym dniem rządów socjalistycznej partii. Patrzcie na Wenezuelę, my idziemy tą samą drogą. Ten sam socjalizm, te same mordercze podatki, te same pragnienia odebrania ludziom prawa do broni.

Przyjaciołom czeskim za dobre słowa dziękuję. Szczerze podziwiam ich skuteczność, determinację. Podziwiam nade wszystko mądrość czeskich polityków, którzy zdecydowali się posłuchać ludzi. Są Czechy dla nas wzorem, są liderem w naszym regionie, powinniśmy się od nich uczyć.