Narodowy-socjalizm w Holandii z bronią skierowaną w głowę człowieka, bo to cecha tej zbrodniczej idei

2021-09-18 14:02 (PAP) Holandia / Aresztowano 19-latka, który w przebraniu nazisty “likwidował żydowskiego więźnia”

Policja aresztowała młodego mężczyznę, który kilka dni temu wspólnie z kolegami przebranymi za nazistów, odgrywał scenę egzekucji żydowskiego więźnia w nadmorskiej miejscowości Urk. Podczas przeszukania w jego mieszkaniu znaleziono broń palną.

Spokojną miejscowością nadmorską wstrząsnął kilka dni temu skandal sprowokowany przez kilku młodych mieszkańców Urk, którzy przebrali się w nazistowskie mundury i przemaszerowali przez centrum miasta. Następnie młodzieńcy przeprowadzili zainscenizowaną “likwidację żydowskiego więźnia”.

“To czysta nienawiść” – ocenił te wydarzenia Aron Vrieler, badacz antysemityzmu w Izraelskim Centrum Informacji i Dokumentacji (CIDI). “Banda idiotów”, “ludzie pozbawieni szacunku”, “lekceważenie Holokaustu”, “normalizowanie antysemityzmu” – to tylko kilka cytowanych przez dziennik “De Telegraaf” reakcji mieszkańców tej rybackiej miejscowości na zachowanie młodych mężczyzn.

Na wniosek władz miejskich policja wszczęła w tej sprawie dochodzenie. W piątek wieczorem podczas przeszukania w mieszkaniu jednego z mężczyzn znaleziono broń palną. 19-latek został natychmiast aresztowany.

Prokuratura nie wyklucza postawienia zarzutów wszystkim uczestnikom “rekonstrukcji”. “Badamy czy noszenie nazistowskich mundurów w przestrzeni publicznej jest karalne” – powiedział portalowi NOS rzecznik prokuratury w Amsterdamie.

Wyobraźcie sobie taką idiotyczną zabawę w Polsce… O jak pięknie wszystkie media postępowe by ogłosiły na świat, że w Polsce odradza się to co doprowadziło do Holokaustu. To jednak Holandia i nikt nie będzie w taki sposób pisał. Taka uwaga mi do głowy przyszła po pierwsze. Na szczęście to nie Polska, nie  bardzo zresztą sobie wyobrażam podobną głupotę w naszym kraju.

Po wtóre to tak sobie pomyślałem, że warto przy tej okazji zaakcentować, że podstawowym sposobem aby narodowy socjalizm nie wyrządził nigdy więcej ludziom krzywdy jest uzbrojone społeczeństwo. Każdy narodowy socjalizm ma taką charakterystyczną cechę, że na początku w trosce o bezpieczeństwo obywateli rozbraja ich całkowicie. Jak już to dzieło zostanie zrobione, natychmiast narodowi socjaliści wymierzają posiadaną broń w głowy swoich wrogów. Oni, rzecz jasna broni potrzebują w celu dbania o porządek i bezpieczeństwo. Przeciwdziałanie temu, dbanie o  powszechne uzbrojenie narodów to sposób na powstrzymywania narodowego-socjalizmu.

Tak działał narodowy socjalizm w Niemczech, tak może działać narodowy socjalizm w Polsce, gdyby się objawił. Tak, tak – Polska też jest zagrożona narodowym socjalizmem. Nie musi być to wersja jaka była w Niemczech – nazistowska, ludobójcza, czy taka jaką w swojej idiotycznej zabawie uskuteczniają Holendrzy. Może to być nasza wersja narodowego socjalizmu, taka patriotyczna, która wcale nie będzie się nazywała narodowy socjalizm, a prawica czy jakoś inaczej. W skali zbrodni też może być mniejsza, ale jednak nie będzie to sprawiedliwość, będzie to walka z wrogami klasowymi przy pomocy przeróżnych mechanizmów.

Piszę o tym, bo PiS jest moim zdaniem partią o wyraźnie zarysowanych cechach socjalistycznych i takich niby narodowych – społeczny program socjalistyczny partii rządzącej i bogoojczyźniany patriotyzm – jednoznacznie na to wskazuje. To bardzo niebezpieczne połączenie. Warto o tym pamiętać, mówić o zagrożeniach jakie z tego mogą wypłynąć. Oczywiście trudno nam uwierzyć w to aby polski narodowy socjalizm przepoczwarzył się w to co poczuł cały świat od narodowego socjalizmu w wersji niemieckiej, ale jednak każde nawet mniejsze w skutkach efekty narodowego socjalizmu sprawić mogą takie krzywdy, że trzeba przed nim na każdym kroku ostrzegać.