Z cyklu broń ratuje życie: w starciu z przestępcą wiek nie gra roli gdy ma się pistolet

COVINGTON COUNTY (Ala.) – Biuro szeryfa hrabstwa Covington przypisuje starszemu obywatelowi zmuszenie włamywacza do ucieczki, co ostatecznie doprowadziło do jego ujęcia.

Szeryf Blake Turman powiedział, że w piątek (01.10.2021) wieczorem, Timothy Ray Jordan (lat 40) włamał się do domu na Fisherman’s Road w pobliżu enklawy Dozier. 95-letni właściciel domu spał sobie w swoim salonie, ale zbudził go odgłos tłuczonego szkła dobiegający z kierunku tylnych drzwi wejściowych do domu.

Szeryf powiedział, że właściciel domu wpierw wziął broń, po czym przyłapał Jordana plądrującego jego kuchnię. Właściciel powiedział, że Jordan w pewnym momencie rzucił krzesłem w okno jadalni.

Uzbrojony starszy obywatel nie uciekł, został w swoim domu i kazał Jordanowi się wynosić. Podejrzany zastosował się do polecenia, po czym właściciel domu zadzwonił pod numer 911, powiedział Turman.

Turman powiedział, że zastępcy widzieli Jordana za domem na Hub Road. Ścigali podejrzanego, który wbiegł do środka domu. Dalsze dochodzenie ujawniło, że Jordan włamał się również do domu na Hub Road, przy którym to domu został on ostatecznie zatrzymany.

Śledczy twierdzą, że pan Jordan rozpoczął swój “maraton włamań” od altany w sąsiednim domu, zanim udał się pod adres Fisherman’s Road.

Jordan został oskarżony o włamanie.

Obecnie jest przetrzymywany w więzieniu hrabstwa Covington bez możliwości wyjścia za kaucją z uwagi na naruszenie wymogów zwolnienia warunkowego. Śledztwo jest nadal w toku.

Ofiara chroniła siebie i swoją własność przed przestępcą. Ofiara była w niekorzystnej sytuacji fizycznej, ale posiadana broń palna pozwoliła jej się obronić. Śledztwo wykazało, że Jordan uciekł z rezydencji tylko dlatego, że właściciel domu był uzbrojony. Dzięki Bogu wszystko dobrze się skończyło, a starszy pan powinien otrzymać pochwałę za swoją odwagę i szybkie działanie – powiedział szeryf Turman.

(na podstawie wsfa.com przygotował Maciej Rozwadowski)

Fajnie mają ludzie mieszkający w miejscach gdzie są tacy policjanci jak szeryf Turman. To musi być coś na wyobrażenie raju… 🙂 Wcale nie żartuję. Miejsce gdzie sprawiedliwość jest wypowiadana przez ludzi stojących na straży sprawiedliwości to miejsca szczególne. My tego nie pojmujemy. U nas wypowiadane jest prawo, a prawo w Polsce tworzą roboty ślepo oddające cześć takim ludziom jak socjalistyczny pan Kaczyński. Tu nie może być prawo sprawiedliwe.