Przemysł zbrojeniowy w USA ciągle się rozwija

RICE LAKE, Wisconsin (19 października, 2021). Aby zaspokoić rosnący popyt rynku na coraz szerszą linię produktów, firma Henry Repeating Arms rozbudowuje się dostawiając halę fabryczną o powierzchni 8 000 metrów kwadratowych na liczącej 5,5 ha działce gruntu położonej w miejscowości Ladysmith w stanie Wisconsin. Nowy obiekt został strategicznie zlokalizowany w odległości mniej niż godziny drogi od głównej siedziby firmy w Rice Lake, która ma powierzchnię ponad 13 000 metrów kwadratowych. Ta rozbudowa pozwoli firmie Henry dokonać zatrudnienia ponad 100 osób w rejonie hrabstwa Rusk w przeciągu najbliższych trzech lat.

Nowa nieruchomość daje firmie łącznie prawie 33 000 metrów kwadratowych powierzchni produkcyjnej, na której zatrudnionych jest ponad 600 pracowników. Wszystko to aby szerzyć przesłanie firmy które brzmi – “Made in America, Or Not Made at All”. Początkowo zakład będzie zajmował się obróbką części dla rodziny ponad 200 modeli karabinów i strzelb. Dodatkowa przestrzeń w Ladysmith pozwoli firmie na dalszą  ekspansję w przyszłości.

“Zatknięcie flagi w nowym obiekcie jest początkiem kolejnego ekscytującego rozdziału w historii naszej firmy, nie tracimy czasu, przygotowujemy budynek na przyjęcie naszych maszyn,” powiedział Andy Wickstrom – prezes firmy. Wickstrom kontynuował: “Dziękujemy władzom stanu Wisconsin i władzom hrabstwa Rusk za to, że ich drzwi są zawsze dla nas otwarte i cieszymy się, że możemy dodać do naszej rodziny kolejnych członków wspaniałej społeczności Wisconsin.”

“Jesteśmy podekscytowani faktem, że Henry Repeating Arms daje kolejny kredyt zaufania inwestując w  Ladysmith, w stanie Wisconsin i w hrabstwie Rusk. Są oni pracodawcą, którego rozwój w naszej społeczności chcemy oglądać przez wiele najbliższych lat” dodał Andy Albarado, Dyrektor Rozwoju Gospodarczego Hrabstwa Rusk.

Henry News – henryusa.com (przygotował dla was Maciej Rozwadowski)

Na tym polega socjalizm, że w czasie gdy na coś jest światowa koniunktura, w socjalistycznym państwie jest cała banda bezmyślnych urzędników, którzy wiedzą lepiej co jest dobre, pożyteczne i da narodowi pomyślność.

Kur…wa ręce opadają, że w czasie gdy cały świat chce się zbroić, broń sprzedaję się naprawdę dobrze, w naszym dziadowskim państwie srogie regulacje na wszystko co jest związane z bronią. Bolszewickie państwo, przegniłe całkowicie. 

Pozostaje cieszyć się i zazdrościć, że jednak jest miejsce na świecie, gdzie ciągle jest w miarę normalnie.