Skończ waść, wstydu oszczędź – nawet mainstreamowy sondaż pokazuje załamanie poparcia dla tow. Bidena i tow. demokratów

Najnowszy sondaż przeprowadzony przez Langer Research na zlecenie ABC News i Washington Post dobitnie pokazuje to, o czym donosiły wcześniej inne, bardziej wyważone sondaże: (langerresearch.com)

Problemy Partii Demokratycznej są poważne; obejmują one niezadowolenie na tle gospodarczym, niezadowolenie z prezydenta, który stracił 12 punktów procentowych w rankingu poparcia dla swojej pracy, a także głębokie poczucie, że partia nie ma kontaktu z problemami większości Amerykanów. Tak właśnie twierdzi 62 procent ankietowanych.

Langer nie jest bynajmniej przyjacielem konserwatystów i może pochwalić się długą listą “partnerów badawczych” wspierających jego pracę, w tym ABC News, Fundację Alfreda P. Sloana, Bloomberg L.P., Cornell University, ESPN, Facebook itd. Stwierdzenie Langer Research, że wyniki najnowszych sondaży stanowią “poważne wyzwanie” dla Demokratów, ujawnia przyspieszony kurs tej partii w kierunku politycznej dewaluacji.

Liczby pochodzące z sondażu Langer i ABC News/Washington Post wydają się być wiarygodne:

    31 procent zarejestrowanych wyborców twierdzi, że Biden dotrzymuje większości obietnic z kampanii wyborczej;

    35 procent uważa, że ogólnie osiągnął on wiele;

    59 procent respondentów obawia się, że robi on zbyt wiele aby zwiększyć rozmiar i rolę rządu, co stanowi wzrost o 6 punktów procentowych od wiosny;

    70 procent twierdzi, że gospodarka jest w złym stanie. Oznacza wzrost o 12 procent, z 58 procent wiosną ubiegłego roku;

Aprobata dla ogólnego podejścia prezydenta do gospodarki spadła do 39 procent, co oznacza spadek o 6 punktów procentowych od początku września i o 13 punktów od wiosny ubiegłego roku.

Jednak to aprobata całokształtu pracy prezydenta przebiła dno list rankingowych:

Jeśli chodzi o ogólne wyniki pracy Bidena, nowe minimum aprobaty kształtuje się na poziomie 41 procent, podczas gdy 53 procent ankietowanych wyraża swoją dezaprobatę…. Biden stracił 11 punktów aprobaty od wiosny.

Te fatalne i ciągle lecące w dół wyniki mogą mieć przełożenie się na wybory parlamentarne:

58 procent wszystkich dorosłych (i 59 procent zarejestrowanych wyborców) jest skłonnych rozważyć kogoś nowego na kogo mogliby głosować, obecnie faworyzują oni kandydatów republikańskich w stosunku do demokratycznych o 20 punktów procentowych.

Langer szukał odpowiedzi również w przypadku wyborów do Senatu. Skupił się na ośmiu stanach, w których miejsca w Senacie uwalniają się w listopadzie – Arizonie, Florydzie, Georgii, Nevadzie, New Hampshire, Karolinie Północnej, Pensylwanii i Wisconsin – i dowiedział się, że “ogólna ocena aprobaty pracy Bidena w tych stanach wynosi zaledwie 33 procent, w porównaniu z 43 procentami w innych stanach. Jeśli chodzi o jego podejście do pandemii, aprobata w tych stanach jest o 11 punktów procentowych niższa niż w pozostałej części kraju”.

Złe wiadomości dla Demokratów płyną z każdej grupy demograficznej, szczególnie jeśli chodzi o niezdecydowanych:

Niezdecydowani, którzy często zmieniają front w wyborach krajowych, faworyzują kandydatów Partii Republikańskiej w stosunku 50-32 procent; w 2018 roku ich poparcie dla Demokratów było wyższe o 12 procent.

Wyborcy z przedmieść faworyzują Republikanów w stosunku 54-39 procentach, podczas gdy wyborcy z obszarów wiejskich popierają Republikanów w  stosunku aż 66-26 procent. A przewaga, jaką Demokraci mieli w 2018 r. nad Republikanami wśród wyborców miejskich (65-32), zmniejszyła się o 13 punktów procentowych, do 52-38.

Wśród białych mężczyzn i kobiet bez wykształcenia wyższego Republikanie mają obecnie przewagę nad Demokratami, która jest o 20 procent większa niż w 2018 roku.

W 2018 roku aż 40 procent Latynosów głosowało na Demokratów, obecnie ich poparcie dla Demokratów wynosi zaledwie 15 punktów – daje to katastrofalny spadek aż o 25 procent.

Langer podsumowuje wyniki następująco:

Republikańscy kandydaci do kongresu utrzymują obecnie największą przewagę w preferencjach wyborczych w wyborach śród-okresowych [51 procent do 41 procent] … od 40 lat.

Bob Adelmann (thenewamerican.com opracował Maciej Rozwadowski)

Niech jak najszybciej tą lewacką hołotę pochłonie piekło i dosłownie i w przenośni. Ileż szkód na świecie, być może nie od odrobienia nastało za tego stetryczałego dziada. Wprost i bezpośrednio może nie widać bezpośrednich skutków u nas. Z drugiej strony u nas rządzą dokładnie tacy sami sowieccy ludzie, tyle, że przebrani w biało czerwone ubrania.