W Dzienniku Ustaw rozporządzenie MSWiA zakazujące noszenia broni przy granicy z Białorusią – to odwrócona logika

2021-11-30 22:06 (PAP) W Dzienniku Ustaw rozporządzenie MSWiA zakazujące noszenia broni przy granicy z Białorusią

W Dzienniku Ustaw ukazało się rozporządzenie ministra spraw wewnętrznych i administracji zakazujące noszenia broni w pasie przy granicy z Białorusią. Zakaz wchodzi w życie od środy 1 grudnia 2021 r. i potrwa do 1 marca 2022 r.

Rozporządzenie zawiera dwa paragrafy i wprowadza czasowy zakaz noszenia i przemieszczania w stanie rozładowanym, każdego rodzaju broni na terenie województw podlaskiego i lubelskiego przyległym do granicy państwowej z Białorusią. To obszar 183 miejscowości dotychczas objętych stanem wyjątkowym, wymienionych w załączniku do rozporządzenia.

Według autorów rozporządzenia wprowadzenie zakazu zmniejszy ryzyko wystąpienia zagrożenia dla bezpieczeństwa i porządku publicznego, bowiem posiadacze broni nie będą mogli nosić i przemieszczać się z bronią, dzięki czemu wyeliminowane zostaną ewentualne przypadki utraty broni, a tym samym możliwość dostania się jej w ręce osób nieuprawnionych.

Zakaz ma poprawić bezpieczeństwo funkcjonariuszy służb państwowych oraz żołnierzy Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej wykonujących zadania służbowe na granicy państwowej, a także mieszkańców strefy nadgranicznej – zakłada MSWiA.

O północy we wtorek skończy się stan wyjątkowy wprowadzony 2 września w 183 miejscowościach wzdłuż granicy polsko-białoruskiej. Został on wprowadzony w związku z presją migracyjną na 30 dni na mocy wydanego na wniosek Rady Ministrów rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy. Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o kolejne 60 dni.(PAP)

Uzasadnieniem dla tego rozporządzenia jest odwrócona logika. Normalna sprawa dla ludzi socjalistycznych. Socjalizm po tym się poznaje, że słowom nadaje się inne znaczenie niż miał dotychczas. PiS to partia socjalistyczna i nie może nikogo dziwić to rozporządzenie. Oburzał się na to nie będę , bo przecież ci ludzie gdyby przyszła wojna pozabieraliby Polakom te resztki broni jakie jeszcze gdzieś tam posiadają. To w trosce o nasze bezpieczeństwo.

Odklejenie ich od rzeczywistości widać na każdym kroku. Wszyscy, którzy głosowali na pis powinni dzisiaj w worach pokutnych chodzić i głowy popiołem sypać z powodu swojej nieopisanej wręcz głupoty. Nigdy, jak sięgam pamięcią, nie było rządu, który tyle razy wprowadzał zakazy jak w tym durnym rozporządzeniu.

Mam nadzieję, że nie muszę nikomu wyjaśniać, że to rozporządzenie dotyczy wyłącznie przestrzegających prawa posiadaczy broni. Ono nie dotyczy nielegalnych posiadaczy broni, oni od dawna mają zakaz wynikający z art 263 kodeksu karnego. 🙂

Kategorie: Wiadomości