Co trzeba robić kiedy ktoś próbuje rozbić ci głowę kluczem nastawnym?… strzelać!

Mężczyzna z Destrehan, który został postrzelony 16.11.2021 r. przez innego kierowcę, który podążał za nim do domu po tym jak tamten uciekł z miejsca stłuczki, został aresztowany pod zarzutem pobicia i prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu, po tym jak władze zidentyfikowały go jako agresora w konfrontacji.

Michael Woulfe (51) poddał się władzom w Nelson Coleman Correctional Facility w Killona, po tym jak detektywi z St Charles Parish Sheriff’s Office uzyskali nakaz jego aresztowania.

Woulfe został aresztowany za pobicie drugiego stopnia, włamanie, prowadzenie po pijaku i niebezpieczne prowadzenie pojazdu, który to pojazd ostatecznie spowodował wypadek. Woulfe miał ponad 2 promile alkoholu we krwi, znacznie powyżej dopuszczalnego limitu wynoszącego 0,8 promila.

Biuro Szeryfa zidentyfikowało człowieka, który strzelił do Woulfe’a jako Waltera Tabary’ego (78) z Destrehan. Biuro Szeryfa potwierdziło, że Tabary działał w samoobronie i nie został aresztowany.

“Po obszernym i dokładnym dochodzeniu, w tym zabezpieczeniu nagrań wideo z wydarzeń, ustalono, że to Woulfe był agresorem i sprowokował [78-latka] do działania w samoobronie”.

Tabary odmówił komentarza do tego wydarzenia.

Po południu 16 listopada Woulfe prowadził swojego czarnego Forda pick-upa na Ormond Boulevard, kiedy  uderzył w srebrnego Mercedesa 78-letniego mężczyzny na południe od Villere.

Woulfe kontynuował jazdę do swojego domu na Villere Drive. 78-latek, któremu towarzyszyła żona, podążał za Woulfe’em dzwoniąc jednocześnie pod numer 911.

Wkrótce po tym, jak Woulfe zaparkował na swoim podjeździe, Mike Wodarczyk, sąsiad pracujący na swoim podwórku w pobliżu, powiedział, że widział, jak Mercedes wjechał za ciężarówką. Wodarczyk powiedział, że dwaj mężczyźni wysiedli z samochodów i zaczęli się kłócić. Starszy mężczyzna oskarżał Woulfe’a o zderzenie boczne z jego pojazdem.

Starszy mężczyzna wrócił do swojego samochodu i zamknął pojazd. Tymczasem rozwścieczony Woulfe podniósł się z ziemi i zaczął walić w szybę samochodu Tabarego.

Woulfe wziął z garażu klucz nastawny, rozbił szybę samochodu i otworzył drzwi, następnie zaczął uderzać 78-latka w twarz, łamiąc mu nos.

78-latek oddał jeszcze trzy strzały, a jeden z nich ponownie trafił Woulfe’a w okolice brzucha.

Woulfe został przetransportowany drogą powietrzną do szpitala, gdzie przeszedł operację i ostatecznie został zwolniony. Przebywał on na wolności do 07.12 kiedy to został zatrzymany przez policję.  Ofiara Woulfea została opatrzona na miejscu zdarzenia z powodu odniesionych obrażeń.

(na podstawie nola.com przygotował Maciej  Rozwadowski)