Z cyklu policja nie zapewniła bezpieczeństwa: poszukiwany w związku z usiłowaniem zabójstwa w Warszawie

2021-12-15 16:01 (PAP) Warszawa/ Policja poszukuje Markusa Machałowskiego wz. z usiłowaniem zabójstwa

Policjanci z warszawskiej Ochoty poszukują 28-letniego Markusa Machałowskiego. Jest on osobą podejrzaną o usiłowanie zabójstwa w sklepie przy ul. Posagu 7 Panien w Warszawie – podała policja.

Rzecznik Komendy Rejonowej Policji Warszawa III podkom. Karol Cebula poinformował PAP, że do zdarzenia doszło 12 grudnia około godziny 11.30 w sklepie ogólnospożywczym przy ul. Posagu 7 Panien 12 w Warszawie. “Markus Machałowski zadał pokrzywdzonemu kilka ciosów nożem w plecy oraz rękę powodując rany kłute” – powiedział policjant.

“Sprawca po zdarzeniu oddalił się pojazdem BMW model E46 sedan w kolorze szarym” – podał. Od tamtego momentu jest poszukiwany przez policjantów z komendy na warszawskiej Ochocie, którzy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa Ochota prowadzą śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa.

W środę na stronie internetowej ochockiej policji http://ochota.policja.waw.pl opublikowany został wizerunek 28-letniego Markusa Machałowskiego. “Wszyscy, którzy rozpoznają mężczyznę lub mają jakiekolwiek informacje na jego temat, proszeni są o kontakt z policjantami pod numerem telefonu 47 723-93-50 lub 47 723-93-51” – zaapelował podkomisarz.

“Informacje można również przekazywać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: oficer.prasowy.krp3@ksp.policja.gov.pl” – dodał.

Policjanci ostrzegają, że poszukiwany może posiadać przy sobie niebezpieczne narzędzia.(PAP)

No i znowu lipa, się nie udało dzielnej polskiej policji wykonać filozofii rządu PiS. Słowa wiceministra od spraw wewnętrznych i administracji:

Otóż ja (…) chcę bardzo wyraźnie  podkreślić, że w moim przekonaniu, i to jest filozofia, którą przyjął nasz rząd, rząd (…). Zresztą to jest odzwierciedlone w programie Prawa i Sprawiedliwości, który jest teraz programem rządu i jest konsekwentnie realizowany, za bezpieczeństwo obywateli odpowiada państwo. Nie sam obywatel za swoje bezpieczeństwo tylko państwo i stosowne służby, które to państwo – służby państwowe, które to państwo powołuje.

są dzisiaj wyrzutem sumienie niejednego policjanta, który nie jest w stanie im sporostać. Nie wykonywać filozofii rządu PiS to nie jest miła sprawa. Moim zdaniem to nie może tak być. Filozofia jest po to aby była wykonywana.

Jak pan premier powiedział, że robotnicza myśl socjalistyczna jest głęboko obecna w filozofii Prawa i Sprawiedliwości, to ta głęboka filozofia jest realizowana. Rosną podatki, wzrasta biurokracja, pięknie rozwija się w Polsce socjalizm, jest na co popatrzeć. Natomiast jak pan wiceminister mówił – za bezpieczeństwo obywateli odpowiada państwo. Nie sam obywatel za swoje bezpieczeństwo tylko państwo – to nie bardzo idzie w czyn ta filozofia. Jak to jest z filozofiami, że jedne dają się wykonać, a inne nie?!

Zostawmy ten temat ekspertom od myśli marksistowskiej, bo obie te filozofie z marksizmu się wywodzą i są moim zdaniem odzwierciedleniem marksistowskich przekonań autorów cytowanych słów. Proponuję aby kto może pomógł bezradnym policjantom i rozejrzał się wokół czy nie widać pana ze zdjęcia. Filozofii nie da się uratować, ale bardzo niebezpiecznego pana ze zdjęcie złapać się da. No gdzieś musi być, a powinien być w kryminale.