Produkcja idzie 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Gdzie? W fabryce amunicji Remingtona.

W najnowszym filmiku “Gdzie jest Ammo?” nowy prezes Remingtona, Jason Vanderbrink, zwraca się do klientów prosto z hali produkcji amunicji informując, że Remington Ammunition wraca do gry:

“Dziś jesteśmy w naszym amerykańskim zakładzie produkcyjnym w Lonoke – Arkansas” – powiedział Jason Vanderbrink. “Zobaczycie, Big Green powrócił i jest silniejszy niż kiedykolwiek”.

Po bankructwie Remington Outdoors w 2020 roku, Vista Outdoor, firma macierzysta Federal Premium, zakupiła zakład produkcji amunicji Remingtona w Arkansas wraz z większością znaków towarowych Remington. Natychmiast po przejęciu Vista wysłała do zakładu w Lonoke kilku doświadczonych menedżerów aby przywrócić produkcję na właściwe tory.

Brak stałej produkcji w fabryce Remingtona uważany jest za jeden z ważnych elementów nakręcających spiralę problemów z łańcuchem dostaw, które nękały amerykański rynek amunicji w 2020 i 2021 roku.

“Wiecie co? Jestem wkurzony i sfrustrowany tym, że nie mogę znaleźć amunicji Remingtona na półkach w sklepach” – powiedział. “Naprawiamy to. Amerykańska produkcja wkrótce ruszy z kopa, a amunicja Remington powróci tam gdzie jej miejsce”.

Remington, jeden z największych zakładów produkujących amunicję w Stanach Zjednoczonych, miał problemy z uzyskaniem surowców potrzebnych do utrzymania swoich mocy produkcyjnych. W rezultacie pracownicy byli zwalniani a maszyny stały bezczynnie w czasie gdy krajowy popyt na amunicję osiągnął niespotykany dotąd poziom. Dzięki kierownictwu Vista Outdoor, produkcja jest w tej chwili niezachwiana.

“Nasi pracownicy radzą sobie fantastycznie, a nasi dostawcy surowców naprawdę się postarali, więc teraz Remington działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i wszyscy będą mogli cieszyć się wysokiej jakości amunicją produkowaną przez zakład w Lonoke” – powiedział Vanderbrink.

Obecnie, zarządzana przez kompetentne kierownictwo fabryka Remingtona ma przed sobą jasną przyszłość, a klienci mogą zapoznać się z aktualną ofertą fabryki na nowej stronie internetowej Remington Ammunition (remington).

Produkcja cały czas wzrasta, jednak Vanderbrink podkreślił inny główny cel nowego kierownictwa fabryki :
“Budowanie tej marki zajęło 205 lat, w związku z czym nigdy, przenigdy nie zrezygnujemy z jakości”.

https://www.americanrifleman.org