Dokumenty wskazują, że w Wuhan prawdopodobnie prowadzone były badania nad wzmacnianiem funkcji wirusa SARS-Cov-2.

Sensacyjne dokumenty ujawnione w poniedziałek (10.01.22r.) przez Project Veritas (wikipedia.org) wskazują, że główna amerykańska wojskowa organizacja naukowo-badawcza DARPA (www.darpa.mil) odmówiła sfinansowania projektu badawczego nad koronawirusami nietoperzy, ponieważ wyczerpywał on standardy zakazanych badań nad tzw. wzmocnieniem funkcji (GoF – gain of function).

W tym samym czasie Narodowy Instytut Alergii i Chorób Zakaźnych (NIAID), pod kierownictwem Dr. Anthonego Fauci, kontynuował ten projekt w Wuhan w Chinach i w kilku lokalizacjach w Stanach Zjednoczonych.

Według Project Veritas, EcoHealth Alliance (www.ecohealthalliance.org) (organizacja pozarządowa z siedzibą w USA “z zadeklarowaną misją ochrony ludzi, zwierząt i środowiska przed pojawiającymi się chorobami zakaźnymi”) skontaktowała się z DARPA w marcu 2018 r., poszukując funduszy na przeprowadzenie badań nad wzmocnieniem funkcji koronawirusów przenoszonych przez nietoperze.

W streszczeniu projektu o nazwie “DEFUSE” (assets.ctfassets.net), EcoHealth twierdzi: “Naszym celem jest analiza, przewidywanie, a następnie “złagodzenie” potencjału rozwojowego nowych wirusów SARS-CoV wysokiego ryzyka przenoszonych przez nietoperze w Azji Południowo-Wschodniej i w całym obszarze dystrybucji tych wirusów.” Organizacja zaproponowała przeprowadzenie dogłębnej analizy na podstawie pobranych próbek koronawirusów nietoperzy i modeli wykorzystujących dane o nietoperzach i wirusach, w celu oszacowania “potencjału przenoszenia wirusów ze zwierząt na ludzi”. Podejście to obejmowało sekwencjonowanie białka kolców i modelowanie struktury kolców w celu oceny wiązania ACE2, lub głównego receptora wejścia do komórki koronawirusów (www.ncbi.nlm.nih.gov), a następnie przetestowanie ich “in vitro i w ramach eksperymentów na myszach humanizowanych przez ACE2.” Wyniki zostałyby następnie przetestowane komputerowo w celu oszacowania ryzyka rozprzestrzenienia się wirusa. W projekcie zaproponowano również “modelowanie ewolucyjnych/rekombinacyjnych współczynników zdolności do infekowania ludzi.” Potencjał infekcyjny powinien zostać potwierdzony z użyciem wcześniej zebranej ludzkiej surowicy, aby zidentyfikować “potencjał rozprzestrzeniania się” wirusów. (www.innov-research.com)

Aby to wszystko osiągnąć, badacze zaszczepiliby nietoperze modulatorami immunologicznymi, “aby pobudzić ich naturalnie zahamowaną odporność wrodzoną i zahamować replikację wirusów, okresowo zmniejszając ryzyko rozsiewu/rozprzestrzeniania się wirusów”. Nietoperzom wstrzykiwano również “nowe chimeryczne, poliwalentne, rekombinowane białka kolców, aby wzmocnić ich adaptacyjną pamięć immunologiczną przeciwko specyficznym wirusom wysokiego ryzyka”. Wreszcie, w ramach projektu podjęto by próbę opracowania szczepionki w aerozolu dla zakażonych nietoperzy w “naszych trzech jaskiniach testowych w kompleksie jaskiń w Yunnan w Chinach, gdzie dochodziło do zakażeń ludzi wirusami SARSr-CoV.”

DARPA jednak odrzuciła propozycję (assets.ctfassets.net) i bynajmniej nie była to kwestia funduszy. Biuro Technologii Biologicznych agencji, które badało projekty, stwierdziło, że ma on “znaczące uchybienia”, między innymi:

1. Propozycję uważa się za potencjalnie związaną z badaniami GoF [gain-of-function] / DURC [Dual Use Research of Concern], ponieważ proponuje się syntezę glikoprotein kolców, które wiążą się z receptorami komórek ludzkich i wstawienie ich do szkieletów SARSr-CoV, aby ocenić czy mogą one wywołać chorobę podobną do SARS.

2. We wniosku nie wspomniano jednak o potencjalnym ryzyku związanym z badaniami nad wzmocnieniem funkcji (GoF) ani nie oceniono tego ryzyka.

3. We wniosku nie wspomniano również o kwestiach związanych z badaniami o podwójnym zastosowaniu (Dual Use Research of Concern – DURC) ani ich nie oceniono, a zatem nie przedstawiono planu ograniczania ryzyka związanego z DURC.

DARPA faktycznie sklasyfikowała projekt jako gain-of-function, na który rząd USA wydał moratorium ze względu na obawy natury bezpieczeństwa, etycznej i moralnej zgłaszane w środowisku naukowym w 2014 roku. To właśnie w tym momencie finansowanie badań nad GoF zaczęło być przekazywane przez EcoHealth Alliance do Wuhan Institute of Virology. “Mieliśmy ogromne obawy związane z SARS-CoV-1 [SARS] w 2002 i 2003 roku, gdzie ten konkretny wirus bezsprzecznie przeszedł z nietoperza na pośredniego gospodarza co było początkiem epidemii” powiedział Fauci przed House Appropriations Committee w maju 2021 roku. Potwierdził jednocześnie, że Narodowy Instytut Zdrowia wysłał do instytutu w Wuhan 600.000 dolarów. “Byłoby to niemal zaniedbanie naszych obowiązków, gdybyśmy tego nie zbadali, a jedynym sposobem na zbadanie tych rzeczy jest udanie się tam, gdzie toczy się akcja”. (thenewamerican.com)

Project Veritas opublikował również raport a dnia 13 sierpnia 2021 roku, dla Inspektora Generalnego Departamentu Obrony, napisany przez majora Korpusu Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych Josepha Murphy’ego, byłego pracownika Agencji Zaawansowanych Projektów Badawczych Obrony (DARPA), w którym autor “podkreślał wielkie obawy związane z programem wzmocnienia funkcji COVID-19, ukrywaniem dokumentów, bagatelizowaniem potencjalnych środków leczniczych, takich jak Iwermektyna i Hydroksychlorochina, oraz szczepionkami mRNA.” (assets.ctfassets.net)

Murphy stwierdza w tym raporcie, że “natknął się” na pewne “obciążające dokumenty” dotyczące finansowania przez NIH badań nad GoF w laboratorium w Wuhan. Major opisał, że jego główne obawy dotyczyły tego, że wirus SARS-CoV-2, który wywołuje COVID-19 “dokładnie pasował” do szczepionek przeciwko SARS które “program NIH-EcoHealth tworzył w Wuhan”, Departament Obrony odrzucił te szczepionki ponieważ uznał je za “nieskuteczne”, “białka kolców wstawiane do wariantów [koronawirusów] były zbyt niebezpieczne (gain-of-function)”. Dodatkowo Departament Obrony posunął się do upoważnienia sił zbrojnych do przyjmowania szczepionek, które “kopiują białka kolców wcześniej uznane za zbyt niebezpieczne”. W tym raporcie Murphy wyraźnie nazwał SARS-CoV-2 “stworzoną przez Amerykanów rekombinowaną szczepionką dla nietoperzy, lub jej wirusowym prekursorem.”

Wszystkie dokumenty opublikowane przez Project Veritas były najwyraźniej ukryte na ściśle tajnym współdzielonym dysku twardym, mimo że nie posiadały one klauzuli tajności.

W filmie wideo w którym opisano tę historię, James O’Keefe zastanawiał się:

Kto w DARPA podjął decyzję o ukryciu oryginalnego raportu? Mogliby przecież zaalarmować Pentagon, Biały Dom lub Kongres. To mogłoby zapobiec całej tej pandemii która doprowadziła do śmierci 5,4 miliona ludzi na całym świecie i spowodowała wiele bólu i cierpienia wielu milionów innych.

Zapytany o raport Project Veritas, dr Fauci twierdził, że został on “zafałszowany”. “Nigdy nie widzieliśmy tego grantu i nigdy nie finansowaliśmy tego grantu” – dodał. (www.realclearpolitics.com) We wtorek Komisja Nadzoru GOP opublikowała dodatkowe dokumenty wskazujące na to, że dr Fauci prawdopodobnie ukrywał informacje na temat badań nad wzmocnieniem funkcji prowadzonych w laboratorium w Wuhan.

James Comer (R-Ky.) i Jim Jordan (R-Ohio), członek komisji ds. sądownictwa, wezwali sekretarza ds. zdrowia i usług medycznych Xaviera Becerrę do zorganizowania przesłuchania pana Fauci i odebrania od niego zeznań dotyczących jego wiedzy i rzekomego zatajenia informacji na ten temat. (republicans-oversight.house.gov)

Veronika Kyrylenko. (thenewamerican.com)

tłumaczył MR

Do poczytania po polsku : pulsmedycyny.pl