Z cyklu broń ratuje życie: Próba zabójstwa podczas transakcji sprzedaży broni.

NORTH POLE, Alaska (KTUU) – Policja z North Pole aresztowała mężczyznę, który brał udział w próbie kradzieży broni palnej na North Santa Claus Lane. Podejrzany zatrzymany jest pod zarzutem rabunku i nieumyślnego spowodowania śmierci, po tym jak jego wspólnik został śmiertelnie postrzelony podczas incydentu.

Departament Policji North Pole poinformował w komunikacie prasowym, że 18-letni Adam Selid został postrzelony podczas transakcji zakupu broni, która przeistoczyła się w próbę rabunku. Całą akcję rzekomo zaplanował z 19-letnim Dalenem Davisem. Selid został postrzelony w brzuch przez sprzedającego, a następnie zmarł w Fairbanks Memorial Hospital.

Domniemany współsprawca Selida, Davis, został przesłuchany w North Pole Police Department a następnie osadzony w Fairbanks Correctional Center pod zarzutem napadu rabunkowego i nieumyślnego spowodowania śmierci. Osoba, która sprzedawała broń Selidowi i Davisowi i która strzelała do Selida, nie została w tym momencie oskarżona.

Policja twierdzi, że Davis został oskarżony o rozbój pierwszego stopnia i nieumyślne spowodowanie śmierci, “ponieważ świadomie zaangażował się w aktywność która spowodowała śmierć innej osoby”.

Zgodnie z dokumentami oskarżenia, Selid znalazł w sieci ogłoszenie o sprzedaży broni palnej i powiązanych z nią materiałów i umówił się na spotkanie ze sprzedającym w Taco Bell w North Pole na obejrzenie sprzętu i negocjacje ceny. Dokumenty oskarżenia podają, że żaden z mężczyzn nie przyniósł na spotkanie pieniędzy.

Po przybyciu na miejsce, Davis oglądał pistolet CZ sprzedawcy w którym załadowany był zbijak .

Dokumenty oskarżenia mówią, że Davis powiedział sprzedawcy: “Bierzemy wszystko”.

Davis rzekomo wycelował pistolet CZ, a Selid wycelował swój własny pistolet w sprzedającego, który powiedział policji w North Pole, że w tym momencie był przekonany iż zostanie zastrzelony. Zgodnie z dokumentami oskarżenia, sprzedawca chwycił pistolet Selida i skierował go poza siebie, wyciągnął swój własny pistolet zza pasa i strzelił do Selida z bliskiej odległości.

Tim Rockey. (www.alaskasnewssource.com)

tłumaczył MR

Tags: ,