Rok 2021: 5,4 mln. nowych właścicieli broni w USA

National Shooting Sports Foundation (NSSF) podała dane z których wynika, że w 2021 roku ponad 5,4 miliona osób w USA kupiło broń po raz pierwszy. (www.nssf.org)

Z raportu NSSF wynika również, że 33,2 procent pierwszych nabywców broni stanowiły kobiety.

Co więcej, prawie 45 procent sprzedawców zgłosiło wzrost liczby czarnoskórych Amerykanów kupujących broń w 2021 roku, w porównaniu do tego co miało miejsce w 2020 roku.

Kolejny odnotowany wzrost liczby osób po raz pierwszy kupujących broń wśród kobiet i czarnoskórych Amerykanów w 2021 roku jest istotny, ponieważ w roku 2020 wystąpiło podobne zjawisko. 4 sierpnia 2020 roku Breitbart News podały dane NSSF pokazujące, że zakup broni dokonywane przez kobiety i czarnych Amerykanów wzrosły o 58 procent w stosunku do 2019 roku. (www.breitbart.com)

Osoby należące do innych mniejszości etnicznych, w tym Latynosi, Azjaci i amerykańscy Indianie, również kupowali broń intensywniej niż wcześniej.

Sprzedawcy detaliczni poinformowali, że w 2021 r. odnotowano prawie 37-procentowy wzrost sprzedaży broni Latynosom, 27-procentowy wzrost sprzedaży broni Azjatom, a także 18-procentowy wzrost sprzedaży Indianom amerykańskim.

23 stycznia 2022 roku Breitbart News powołały się na artykuł w The Economist, który stwierdzał, że rosnąca różnorodność wśród posiadaczy broni jest “zła dla zwolenników kontroli broni”. (www.breitbart.com)

“Posiadanie broni zmienia perspektywę. W związku z tym The Economist zauważył, że ludzie którzy posiadają broń ‘są bardziej politycznie aktywni w kwestiach związanych z bronią niż osoby które nie są posiadaczami broni.'”

AWR Hawkins. (www.breitbart.com)

tłumaczył MR

Tags: ,