Z cyklu broń ratuje życie: Dobry człowiek z bronią strzelił do nożownika na stacji benzynowej

Sytuacja była taka: w piątek (28.01) wieczorem pewien człowiek najpierw pchnął nożem kobietę, a następnie gonił ranną aż do sklepu jednej ze stacji benzynowych w Waco. Człowiek ten jest obecnie poddany hospitalizacji, gdyż w sklepie tym znalazł się inny człowiek, dysponujący śmiertelną siła i mogący jej użyć, który przerwał krwawy rajd napastnika.

Około 19:40. policja otrzymała wezwanie z QuikTrip przy 2350 S. New Road. Zgłoszono, że jakiś mężczyzna gonił kobietę do sklepu i tam nadal próbował ją atakować – powiedział w komunikacie prasowym oficer Garen Bynum.

Przybyła na miejsce zdarzenia policja dowiedziała się, że “niepowiązana osoba trzecia interweniowała w akcie obrony kobiety-ofiary poprzez postrzelenie podejrzanego z pistoletu”, powiedział Bynum.

Zarówno domniemany napastnik, jak i ofiara zostali przewiezieni do lokalnego szpitala z poważnymi obrażeniami. Uzbrojony dobry samarytanin pozostał na miejscu zdarzenia aby złożyć zeznania, a obecnie współpracuje ze śledczymi. Nie został on oskarżony o popełnienie żadnego przestępstwa.

Podejrzany o atak nożem mężczyzna znajduje się w areszcie policji w Waco, gdzie otrzymuje pomoc medyczną, dodał Bynum.

Jerry Larson. (wacotrib.com)

tłumaczył MR