Z cyklu broń ratuje życie: dobrze mieć pistolet gdy były chłopak z sądowym zakazem zbliżania się próbuje wyważyć drzwi do domu

TULSA: Mężczyzna, którego była dziewczyna niedawno złożyła przeciwko niemu wniosek o ochronę, został śmiertelnie postrzelony w czwartek (03.02) w nocy po tym jak kopniakami próbował wyważyć drzwi do jej domu, gdzie skonfrontował się z jej aktualnym chłopakiem.

Funkcjonariusze zareagowali około 2:15 rano na wezwanie związane z oddaniem strzałów w mieszkaniu w centrum miasta w pobliżu 12 ulicy i Erie Avenue. W środku znaleźli ciało Christiana Holdmana (21) z ranami postrzałowymi.

Według porucznika policji w Tulsa Brandona Watkinsa, Holdman wyważył drzwi do domu i zaatakował swoją byłą dziewczynę, która mieszkała tam ze swoim obecnym chłopakiem.

“Holdman był uzbrojony i podszedł do partnera kobiety, kiedy ten strzelił zabijając go na miejscu” – powiedział Watkins w komunikacie.

Mężczyzna który zastrzelił Holdmana został przesłuchany i zwolniony, dochodzenie w tej sprawie jest w toku.

Według akt sądowych, sędzia przyznał kobiecie nakaz ochronny i nakazał Holdmanowi nie zbliżać się na odległość mniejszą niż 100 jardów zarówno do niej jak i jej domu. Według zapisów sprawy z 1 lutego Holdman otrzymał również nakaz oddania całej broni palnej władzom.

Ashley Jones (tulsaworld.coml)

tłumaczył MR