Łukaszenka chce uzbroić strażaków – to moim zdaniem świetny pomysł

2022-02-07 10:55 (PAP) Białoruś/ Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych uzbroi część swoich funkcjonariuszy

Część funkcjonariuszy białoruskiego Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych zostanie uzbrojona, aby mogli w przypadku konfliktu „stanąć do obrony ojczyzny” – zapowiedział w poniedziałek Alaksandr Łukaszenka.

„Strażacy odeszli do przeszłości” – powiedział Łukaszenka podczas narady z kierownictwem resortu ds. sytuacji nadzwyczajnych.

Jak powiedział białoruski lider, część ratowników – „mocni, solidni funkcjonariusze” – powinna zostać uzbrojona. Według niego powinna to być nie tylko broń palna, jak pistolety, karabiny czy granatniki, ale także ciężkie uzbrojenie.

„Wszyscy funkcjonariusze chcą być częścią bloku siłowego. I za takich ich uważamy. Ale żeby być częścią bloku siłowego, trzeba doskonale władać bronią” – powiedział Łukaszenka. „Dałem polecenie, żeby określić w ministerstwie, jaką część będziemy uzbrajać” – dodał.

Łukaszenka oświadczył, że Białoruś jako niewielki kraj nie może mieć armii liczącej 200-300 tys. żołnierzy, a ma ona liczyć ok. 65 tys. „W przypadku jakiegoś konfliktu czy, nie daj Boże, wojny, funkcjonariusze nie będą stać z boku” – zapewnił. (PAP)

Pomysł Łukaszenki jest moim zdaniem bardzo dobry, dla Białorusi rzecz jasna. Z naszego punktu widzenia, zbrojenie Białoruskich funkcjonariuszy to nie jest dobra sprawa. No ale pan Łukaszenka nie realizuje celów polskich tylko swoje. Nasze cele strategiczne to rozbrojone społeczeństwo, bo wówczas po socjalistycznemu bezpiecznie. Towarzysz Jarosław i jego socjalistyczna pisowska banda realizuje cele wschodnie. Łukaszenka bije im brawo, Łukaszence się to podoba.