Pomysłowość demokratycznej władzy nie zna granic. Tym razem firmy od e-płatności mają pomagać służbom w kontroli broni.

Prokurator okręgowy hrabstwa Los Angeles George Gascón zgłosił się z uprzejmą prośbą do trzech głównych firm obsługujących karty kredytowe, aby po raz kolejny wykazały się odpowiedzialną korporacyjną postawą obywatelską poprzez zaprzestanie obsługi płatności online za zakup zestawów do składania broni-widmo.

“American Express, Mastercard i Visa mają możliwość wykroczenia poza to, co może osiągnąć jakakolwiek agencja ochrony porządku publicznego, ustawodawca czy rada miasta” – powiedział Gascón. “Prosimy te firmy, aby przyłączyły się do nas w powstrzymywaniu przepływu broni widmo do naszych społeczności poprzez uniemożliwienie sprzedaży zestawów broni widmo za pomocą kilku kliknięć na smartfonie lub komputerze”.

Do Gascóna przyłączyli się szef policji Los Angeles Michel Moore i szef policji San Gabriel Gene Harris, który jest prezesem Stowarzyszenia Szefów Policji Hrabstwa Los Angeles, wzywając firmy obsługujące karty kredytowe do powstrzymania transakcji online dotyczących broni widmo.

Ghost guns to zestawy broni palnej sprzedawane głównie w Internecie za około $350 do $500. Zestaw części który przychodzi pocztą, może być złożony w pełnoprawną broń palną. Broń stworzona w taki sposób nazywana jest bronią-widmo, ponieważ jest ona niezarejestrowana i nie ma numeru seryjnego, co czyni ją niewykrywalną dla organów ścigania.

Broń ta jest kupowana bez procedury sprawdzania przeszłości, często wymagając od kupującego jedynie poświadczenia własnej tożsamości. Oznacza to, że ktoś kto jest prawnie zdyskwalifikowany z powodu przestępstwa, skazania za przemoc domową, chorobę psychiczną lub niepełnoletniość może łatwo kupić zestaw broni widmo, składając fałszywe i niezweryfikowane zaświadczenie.

“To jest dobrze udokumentowane, rozprzestrzenianie się broni-widmo miało wyniszczający wpływ na nasz kraj, nasz stan i nasze hrabstwo”, czytamy we wtorkowym oświadczeniu. “Blokując płatności online za broń widmo, firmy obsługujące płatności elektroniczne mogą podjąć znaczące kroki w celu poprawy bezpieczeństwa publicznego”.

Strzelanina w 2019 roku w Saugus High School, która kosztowała życie dwóch uczniów i strzelca a trzech innych było rannych, została uznana za popełnioną za pomocą pistoletu widmo w rękach 16-letniego strzelca.

Jako test tego, jak łatwo było komuś zdobyć jedną z tych broni, ojciec jednej z ofiar kupił pistolet widmo używając nazwiska swojej córki i własnej karty kredytowej. Został on dostarczony bez najmniejszego problemu, mimo że rzekomy nabywca był nie tylko niepełnoletni ale i nieżyjący.

Gascón zwrócił uwagę, że dostosowanie się do tych wymagań przez firmy obsługujące e-płatności jest bardziej niż możliwe i miało to już miejsce w przeszłości.

W 2015 r. firmy obsługujące karty kredytowe zjednoczyły się i wprowadziły blokadę na wykorzystywanie ich sieci do przetwarzania płatności na stronie backpage.com, która została oskarżona o ułatwianie prostytucji.

Od 2017 roku liczba pistoletów-duchów przejętych przez Departament Policji w Los Angeles wzrosła o około 400 procent, a trend ten przyspiesza. W ciągu 2020 roku LAPD odzyskało 813 pistoletów-widm.

W ciągu pierwszych 11 miesięcy 2021 roku, ilość odzyskanych broni tego typu wzrosła ponad dwukrotnie do 1,780. W sierpniu ubiegłego roku policja Los Angeles poinformowała, że broń-widmo stanowiła 33 procent wszystkich pistoletów przejętych w wyniku podejrzenia działalności przestępczej.

KHTS Newsroom. (www.hometownstation.com)

tłumaczył MR

Gdyby pan Gascón robił dobrze swoją robotę, to by nie musiał prosić innych aby robili ją za niego.

Swoją drogą, to ciekawe, że problem ten jest pokazywany i uwypuklany właśnie w tym raju dla przestępców jakim stała się Kalifornia? Skąd taki problem jak nierejestrowana broń w ich rękach pojawił się właśnie tam? Może to przez: Lewicowy model władzy to raj dla bandytów… ?

Apel tego pana to nic innego jak próba zwalenia winy na innych w celu odwrócenia uwagi od jego własnych błędów. Tak samo było, gdy Straż Ochrony Kolei ujęła i dokonała aresztowania gangusów masowo okradających wagony kolejowe, w których była między innymi broń palna (www.nbcnews.com). To działo się na terenie jurysdykcji pana Gascona, a mimo to nie postawił on nikomu żadnych zarzutów w tej sprawie. Polityka soft on criminals nie działała w przeszłości i nie działa dzisiaj w kalifornijskim lewicowym piekiełku.

Pan Gascón jest do zwolnienia, im szybciej tym lepiej dla ludzi.

MR