Elaboracja: Lee Precision – sprzęt do wytwarzania amunicji na każdą kieszeń.

Krótka historia Lee Reloading Equipment.

Firma Lee rozpoczęła swoją działalność w domowym warsztacie Richarda Lee w 1958 r. od wynalezienia słynnej maszyny do elaboracji amunicji śrutowej Lee Loader. Prasy Lee do amunicji karabinowej i pistoletowej zostały opracowane i wprowadzone na rynek na początku lat sześćdziesiątych. Te wysoce skuteczne i ekonomiczne narzędzia wprowadziły ponad półtora miliona strzelców do świata elaboracji.

W latach siedemdziesiątych pojawiły się pierwsze toczone na tokarce aluminiowe formy do odlewania ołowianych pocisków wraz z kociołkami do wytapiania ołowiu i przymiarami. Dzięki nim odlewanie pocisków stało się łatwiejsze i bardziej precyzyjne niż kiedykolwiek wcześniej. Formy są tak precyzyjne, że większość pocisków Lee nie wymaga korekty wymiarów. W połowie lat siedemdziesiątych na rynku zadebiutował niezwykle popularny system Lee Load-All do naboi śrutowych.

Ogromna rzesza użytkowników Lee Loader entuzjastycznie wymieniała prasy i matryce Lee na ich nowe wersje, gdy te pojawiły się na rynku w latach osiemdziesiątych. Wielu posiadaczy matryc i pras innych marek z łatwością przekonało się do nich dzięki innowacyjnym cechom oferowanym tylko przez firmę Lee. W tym okresie dziesiątki tysięcy reloaderów cieszyło się szybkością i precyzją elaboracji przy użyciu prasy Lee Turret oraz najpopularniejszej w ofercie prasy progresywnej Lee Pro 1000.

Od samego początku każdy produkt Lee wyraźnie odróżniał się od produktów oferowanych przez innych. Wkrótce jednak inne firmy zaczęły kopiować nasze wynalazki i oferować produkty prawie tak samo dobre, ale po wyższych cenach. Matryce, prasy, zaciskacze, miarki do prochu, narzędzia do spłonek, wagi, formy do pocisków, kociołki, przymiary do pocisków, smary, głowice wielosekcyjne, trymery i wiele drobniejszych akcesoriów to wynalazki wprowadzone na rynek przez Lee i kopiowane przez innych.

Każdy nowy produkt Lee musi zawsze przejść sprawdzian “trzech pytań”:

– Czy zaspokaja on rzeczywistą potrzebę lub czy jest lepszy niż jakikolwiek inny produkt dostępny na rynku?
– Czy można go wyprodukować i zaoferować po przystępnej cenie?
– Czy ja bym go kupił?

Zanim wprowadzimy jakikolwiek produkt na rynek, musimy odpowiedzieć twierdząco na wszystkie trzy pytania.

Najbardziej wyjątkowymi cechami produktów Lee są ich gwarancje.

Każdy produkt Lee jest objęty bezwarunkową gwarancją na pełne dwa lata oraz warunkową gwarancją dożywotnią. Matryce Lee gwarantują wytwarzanie amunicji z mniejszymi tolerancjami niż jakakolwiek inna marka. Amunicja wytworzona przy użyciu matryc Lee Collet gwarantuje najmniejszy rozrzut, nawet w porównaniu z indywidualnym sprzętem do benchrestu! Możemy tak mówić, ponieważ pobiliśmy już jeden rekord świata który trafił do Księgi Rekordów Guinessa.

Firma Lee Precision jest w 100% firmą rodzinną, służącą entuzjastom elaboracji od ponad sześćdziesięciu lat.

leeprecision.com

Osobiste wyznanie Johna Lee – właściciela Lee Precision:

W nocie biograficznej dotyczącej mojego Ojca, wynalazcy prasy “Lee Loader” i ponad 30 innych opatentowanych produktów do elaborowania amunicji, znajduje się informacja, iż odszedł on od nas 22 września 2018 roku.

Bez Taty nie byłoby mnie tutaj, a wytwarzanie własnej amunicji byłoby drogim hobby, dostępnym jedynie dla nielicznych.

Z wyrazami szacunku.


John Lee – właściciel.

Cały dokument dotyczący Richarda Lee: leeprecision.com

Moje osobiste doświadczenia ze sprzętem Lee Precision Inc. są jak najbardziej pozytywne. Co więcej, uważam, że każdy chcący rozpocząć przygodę z elaboracją powinien w pierwszej kolejności patrzeć właśnie na produkty tej firmy. Dobra jakość wykonania, praktyczne rozwiązania, przejrzyste instrukcje i chyba najbardziej przystępna cena na rynku czynią z Lee Precision markę pierwszego wyboru dla większości elaboracyjnych nowicjuszy. Ich produkty bronią się same i nie muszą być podpierane nachalnym marketingiem, najlepszą reklamą są tutaj pozytywne opinie użytkowników. Matryca Factory Crimp jest tak popularna i uznana, że można ją zobaczyć na pokazach elaboracji będących prezentacjami produktów innych firm (np. pras progresywnych).

Kiedy już zrobi się ten pierwszy krok i stworzy swój własny nabój, można odpowiedzieć sobie na pytanie: Chcę szukać czegoś innego czy zostaję przy Lee? Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam, a odpowiedź wcale nie jest ani prosta ani jednoznaczna.

MR

Jeśli jesteś zainteresowany obniżeniem ceny amunicji oraz możliwością dostosowywania jej parametrów do własnych potrzeb, sprawdź ofertę Lee Precision w sklepie ŁUSKA :

Kliknij baner aby przejść do oferty sklepu ŁUSKA-Śrem.