Odnotowuję wzmożone zainteresowanie polityczne tematem dostępu do broni

Odnotowuję wzmożone zainteresowanie tematem broni. Zainteresowanie polityczne rzecz jasna. Społeczne zainteresowanie dostępem do broni istnieje. Pozwoleń w Polsce intensywnie przybywa, przybywa broni. Statystyki za rok 2021 r. są bardzo obiecujące. Na stronie milmag.pl pełna analiza.

Obserwuję zainteresowanie, bo jak TVP zwraca się do mnie o udział w programie emitowanym w czasie najwyższej oglądalności, to naprawdę coś musi się dziać. Dzisiaj nagrywałem krótką wypowiedź dla TVP, program Alarm. Nagrałem sam siebie na moim iPhone, ułożyłem filmik aby z ciekawością porównać to co mówiłem z tym co będzie wyemitowane. To zawsze jakaś niespodzianka.

W Sejmie też poruszenie. Jakiś poseł PiS podejmuje temat twierdząc w Radio Kraków,  że w Polsce należy uprościć procedury dostępu do broni i amunicji. Poseł PiS Filip Kaczyński w tej sprawie napisał też interpelację do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Przekonuje, że to ważne teraz, kiedy sytuacja w Europie robi się coraz bardziej napięta. To nie jedyny sygnał, który do mnie dociera. O innych pisać jeszcze za wcześnie.

– Czy coś się z tego ciekawego urodzi?

– Szczerze mam napisać?

– Nie sądzę.

– W MSWiA siedzą hamulcowi, tak wszyscy myślą.

– Chociaż…

– Napiszę coś kontrowersyjnego

– Z drugiej strony można powiedzieć, że są trochę OK. Mogli zabrać to co mamy pod pozorem implementacji dyrektywy, a wymyśli, że implementacji dokonali w ustawie o wykonywaniu działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym. Tym samym w tej właśnie ustawie są wszystkie straszydła z dyrektywy, a w ustawie o broni i amunicji spokój.

– Pomylili się czy to celowe działanie w interesie społecznym?

– Nie zgadnę, za nic w świecie nie zgadnę. Chaos jaki uskutecznia socjalistyczny rząd PiS nie pozwala na stanowcze odpowiedzi.

– Zatem?

– Moim zdaniem trzeba czekać, będąc sceptycznie nastawionym.

– Sceptycznie?

– No oczywiście, bo aby nie było jak z polskim ładem. Zgodnie z deklaracjami miało być trochę łatwiej, a jest trochę trudniej, bo coś komuś nie poszło.

– Ale za to zrobiono wszystko szybko.

– No właśnie i aby tak samo nie było w przypadku broni. Wezmą się za to “eksperci” od wszystkiego i pod hasłami ułatwień, utrudnią.