Spokoju nie będzie. Bill Gates już zapowiedział kolejną pandemię.

Bill Gates, współzałożyciel firmy Microsoft i miliarder-filantrop ostrzegł, że kolejna pandemia jest niemal pewna. W rozmowie z CNBC Gates zauważył, że nowa pandemia będzie wywoływana przez inny patogen który nie będzie należał do rodziny koronawirusów. Dodał, że ryzyko wystąpienia poważnych chorób wywołanych przez COVID-19 “dramatycznie zmalało”, ponieważ szczepionki stały się szerzej dostępne. Gates już w grudniu ostrzegał przed falą Omicron, a na blogu “Gates Notes” często pisze o zmianach klimatycznych i globalnym kryzysie zdrowotnym. Jego fundacja, Bill & Melinda Gates Foundation znana jest z działalności na rzecz opieki zdrowotnej i ograniczania skrajnego ubóstwa w krajach rozwijających się.

Podczas interaktywnej sesji Gates podkreślił: “Będziemy mieli kolejną pandemię. Następnym razem będzie to inny patogen”. Powiedział również: “Szansa na ciężki przebieg choroby, która wiąże się głównie z podeszłym wiekiem, otyłością lub cukrzycą, jest obecnie znacznie mniejsza ze względu na mniejsze narażenie na infekcję”. Zauważył również, że jest już “za późno” na osiągnięcie celu WHO, jakim jest zaszczepienie 70 procent ludności świata do połowy 2022 r., ale pozostaje optymistą jeśli chodzi o zmniejszenie nasilenia choroby. Obecnie około 61 procent światowej populacji otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki COVID-19.

Gate zauważył ponadto, że technologia pomoże nam usprawnić sektor opieki zdrowotnej, dodając, że umożliwi to technologia matrycowego RNA (mRNA). Zauważył: “Koszt przygotowania się na kolejną pandemię nie jest duży. To nie jest tak jak ze zmianami klimatycznymi. Jeśli będziemy działać racjonalnie, to owszem, następnym razem uchwycimy ją wcześnie”. Jeszcze w październiku 2021 roku

Gates pochwalił indyjskie wysiłki na polu szczepień po tym, jak kraj ten przekroczył kamień milowy w postaci 1 miliarda szczepionek. W tweecie pochwalił “wysiłki indyjskich naukowców” i powiedział, że kraj ten pozostaje “niezłomnym partnerem” w walce z pandemią COVID 19.

NEWS18. (www.news18.com)

tłumaczył MR.

Wszystko wydaje się być jasne. Jeśli ktoś myślał, że to koniec i życie wróci do normy to może się srogo zawieść. Pan Gates informował już w przeszłości o tym, że to z czym świat ma teraz do czynienia się wydarzy (a może to inne siły sprawcze informowały o tym jego ustami). Gates podawał nawet szacowany czas trwania pandemii i liczbę ofiar.

Mówił o tym w 2015r. – www.mercurynews.com

Mówił w 2017r. – www.forbes.com

Mówił w 2018r. – www.washingtonpost.com

Oczywiście człowiek taki jak Gates ma z pewnością dość dobrą wiedzę na temat tego co tak naprawdę się dzieje. W tym kontekście jego przewidywania, czy też ostrzeżenia, brzmią jeszcze bardziej złowieszczo.

Kiedy nadejdzie kolejna zaraza? O tym na razie nie informują, ale biorąc pod uwagę dopiero co zrealizowany scenariusz będą to raczej pojedyncze lata niż dekady. Świat pędzi z zawrotną prędkością i to dotyczy również pojawiania się nowych zakaźnych drobnoustrojów.

Tak więc ludzie są ciągle informowani przez elity o czekającej ich przyszłości, dzieje się to bardziej lub mniej otwarcie, jakiekolwiek zdziwienie wydaje się więc być nie na miejscu. To co wydaje się być na miejscu to wyrobienie sobie odpowiedniej postawy wobec tego co nadejdzie. Pytanie – Wybierasz niepewną wolność czy stabilne poddaństwo? – jest ciągle aktualne.

MR