Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski: nie składamy broni, będziemy bronić naszego kraju

2022-02-26 07:39 (PAP) Ukraina/ Prezydent Zełenski: nie składamy broni; będziemy bronić naszego kraju (opis)

Nie składamy broni; będziemy bronić naszego kraju – powiedział w nagraniu opublikowanym w sobotę rano na Telegramie prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

“Dzień dobry, Ukraińcy. Teraz w Internecie jest dużo fałszywych informacji, jakobym wzywał nasze wojsko do złożenia broni i do ewakuacji. A więc: oto jestem, nie złożymy broni, będziemy bronić naszego państwa, bo naszą bronią jest prawda. Naszą prawdą jest to, że to jest nasza ziemia, nasz kraj, nasze dzieci i będziemy tego wszystkiego bronić. To właśnie chciałem wam powiedzieć. Chwała Ukrainie!” – oświadczył Zełenski w kilkudziesięciosekundowym filmiku nagranym przed kancelarią prezydenta w centrum Kijowa.

Doradca prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak zapewnił w sobotę, że nocne ataki sił rosyjskich w Kijowie i innych miastach zostały odparte. Według niego Rosja straciła dotąd 3500 żołnierzy, a siły ukraińskie wzięły 200 jeńców. (PAP)

Niezwykły człowiek, już dzisiaj wiadomo, że będzie na wieki o nim mówiła historia. Oby jego misja się powiodła. Oby imperium zła na nim się zatrzymało i nie mogło już nigdy więcej podnieść głowy.