Na Ukrainie powstała legia cudzoziemska, żołnierze będą otrzymywali po 100 tys. hrywien (ok. 14 tys. zł) miesięcznie za udział w obronie przed Rosją

2022-02-27 17:19 (PAP) Doradca Zełenskiego: na Ukrainie powstała legia cudzoziemska

Oddział z zagranicznych ochotników do udziału w obronie przed agresją Rosji został powołany na Ukrainie – powiedział doradca prezydenta Ukrainy Ołeksij Arestowycz.

„Utworzono legię cudzoziemską z ochotników z innych krajów, których jest bardzo wielu” – powiedział Arestowycz, dodając, że chętnych „starczy na dwa oddziały”. (PAP)

2022-02-27 17:56 (PAP) Zełenski: wojskowym, którzy walczą z Rosją, będziemy płacić po 100 tys. hrywien miesięcznie (krótka2)

Będziemy płacić wojskowym po 100 tys. hrywien (ok. 14 tys. zł) miesięcznie za udział w obronie przed Rosją – zapowiedział prezydent Wołodymyr Zełenski.

„Nie po to, żeby nam dziękowali. Ale po to, by wiedzieli na pewno, że kraj jest im wdzięczny” – oświadczył.

Jak dodał, żołnierze walczą nie „dla pieniędzy, a – o dzisiaj i o jutro”. (PAP)

2022-02-27 08:10 (PAP) Ukraina/ Prezydent Zełenski: tworzymy legion dla ochotników z zagranicy (opis)

Ukraina tworzy “międzynarodowy” legion cudzoziemski dla ochotników z zagranicy – poinformował w niedzielę ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski w nagraniu zamieszczonym na swojej stronie internetowej.

Legion będzie działać w ramach sił obrony terytorialnej. Zełenski powiedział, że są do niego zaproszeni ci, którzy chcą „przyłączyć się do oporu wobec rosyjskiego okupanta i obrony bezpieczeństwa światowego”.

“Będzie to kluczowy dowód waszego wsparcia dla naszego kraju” – powiedział.

Dodał, że chętni mogą zgłaszać się do attaché ds. wojskowych ambasad Ukrainy w swoich krajach. (PAP)

Bardzo mi się podoba ten pomysł. Praktyczne podejście. Wynagrodzenie uczciwe. Będą chętni. Załęski to niezwykle mądry człowiek. On nie jest gadającą głową jak polskie kacyki.

Wczoraj myślałem dobrze o tym co pis robi, a już dzisiaj ręce opadają. Morawiecki chce armii europejskiej. Z kim? Z Niemcami oczywiście, który w dupie mieli  krwawiącą Ukrainę jeszcze wczoraj.

O, Morawiecki to gadająca głowa. Pieprzy co mu ślina na jęzor przyniesie, raz rozumnie, a za moment jak szaleniec.

Strona dotycząca rekrutacji https://fightforua.org: