Wsparcie dla organizacji ZBROYA – Ukraińskiego stowarzyszenia posiadaczy broni

Ze strony 2A Foundation :

“Cały świat patrzy, a wszyscy posiadacze broni mogą pomóc” – powiedział Alan Gottlieb, założyciel i wiceprezes wykonawczy Second Amendment Foundation (SAF). “Wzywamy naszych kolegów posiadaczy broni i działaczy na rzecz praw człowieka do wsparcia organizacji Zbroya, Ukranian Gun Owners Association (UGOA)”.

UGOA jest organizacją członkowską Międzynarodowego Stowarzyszenia Ochrony Praw do Broni Cywilnej (IAPCAR – iapcar.org), które zostało zainicjowane i zorganizowane przez SAF ponad dziesięć lat temu. Teraz posiadacze broni na Ukrainie potrzebują wsparcia bardziej niż kiedykolwiek, ponieważ prawa do broni cywilnej nigdy jeszcze nie były w tym kraju tak kluczowe.

“Nasi bracia i siostry posiadacze broni na Ukrainie walczą o swoje życie” – powiedział Gottlieb – “i nadszedł czas, aby posiadacze broni w całym kraju i na całym świecie podjęli działania i pomogli im w potrzebie”.

Jak zauważył Gottlieb, datki można przekazywać bezpośrednio do UGOA, odwiedzając stronę Zbroya w witrynie IAPCAR. Otwórz stronę i w prawym górnym rogu kliknij na czerwoną ikonę “Donate”, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami.

“Kiedy powstawał IAPCAR, podkreślaliśmy znaczenie prawa do posiadania broni przez cywilów, ponieważ kiedy naród jest zagrożony, odpowiedzialność za jego obronę niezmiennie spada na zwykłych ludzi, patriotów gotowych chwycić za broń i stanąć na pierwszej linii frontu wolności“, wspomina Gottlieb.

“Jeśli ktoś zastanawia się, dlaczego prawo do posiadania i noszenia broni jest tak ważne – zauważył – wystarczy, że obejrzy wieczorne wiadomości by poznać odpowiedź. Ponad 200 lat temu nasz rodzący się naród musiał walczyć o swoje życie. Czasy się zmieniły, ale dla mieszkańców Ukrainy okoliczności są bardzo podobne. Ten młody naród walczy z otwartą agresją, a walka ta dotyczy także naszych współbraci. Nadszedł czas, aby zrobić coś więcej niż tylko siedzieć i oglądać tę tragedię w telewizji. Pomóż naszym przyjaciołom i sojusznikom na Ukrainie”.

Tutaj można wpłacać dotacje : https://zbroya.info/en/donate/

Dan Zimmerman (www.thetruthaboutguns.com)

tłumaczył MR