Ukraińska obrona terytorialna wzywa obywateli do oporu i daje wskazówki, jak walczyć z wrogiem: “strzelajcie z broni ręcznej”

2022-02-28 04:46 (PAP) Ukraina/ Obrona terytorialna wzywa obywateli do oporu i daje wskazówki, jak walczyć z wrogiem

Po otrzymaniu informacji o kierunku ruchu wrogich wojsk, blokujcie drogi w każdy możliwy sposób, wysadzajcie mosty – podała w nocy z niedzieli na poniedziałek obrona terytorialna Ukrainy na swoim Facebooku.

“W kontekście doniesień o przybywaniu kolumn okupantów z północnej Ukrainy wzywamy do zorganizowanego oporu ludności cywilnej” – napisano w oświadczeniu.

“Kiedy kolumna się zatrzyma, rzucajcie w nią koktajlami Mołotowa i strzelajcie z broni ręcznej. Nagrywajcie filmy schwytanych w bitwie więźniów, to demoralizuje okupantów” – poinstruowała cywilów obrona terytorialna.

“Kobiety i młodzież powinni rozmieszczać plakaty wzdłuż ruchu kolumny +Tu czeka cię tylko śmierć+”. “Nie bójcie się – oni bardziej boją się Was. Wygramy!” – wskazano w komunikacie.

W czwartek 24 lutego Rosja zaatakowała Ukrainę niszcząc obiekty infrastruktury wojskowej oraz budynki mieszkalne w różnych częściach kraju. Na Ukrainie wprowadzono stan wojenny i ogłoszono powszechną mobilizację.

Według ukraińskich danych straty po stronie rosyjskiej wyniosły ponad 4 tys. poległych żołnierzy.

Wprost nie mogę uwierzyć, że w Polsce są jeszcze ludzie, którzy nie wiedzą lub zwyczajnie publicznie “kleją głupa” kwestionując to, że uzbrojony cywilny obywatel zwiększa odporność państwa (Polski) na ewentualną militarną agresję.

Myślałem, że wiadomości jakie docierają do Polski z Ukrainy, są napisane dla wszystkich tak samo. Z wiadomości tych wynika, że do skutecznej obrony przed rosyjskim wojskiem niezbędny jest powszechny zbrojny opór Ukraińców. Skutecznie można taki opór stawiać gdy ma się karabin. “Strzelajcie z broni ręcznej” – no przecież to wezwanie ukraińskiej obrony terytorialnej do cywilnej ludności, aby cywile strzelali do ruskiego wojska. Aby strzelać trzeba mieć karabin i amunicję. Najlepiej zaopatrzyć się w ten karabin i nauczyć się nim posługiwać przed rozpoczęciem wojny, tak jest mądrze i rozumnie. Nikt nie zaprzeczy.

Przecieram oczy ze zdumienia gdy docierają do mnie informacje, że ktoś w Polsce, nie na przedstawieniu kabaretu, zadaje pytanie czy uzbrojenie podniesie naszą obronność. Moim dzieciom wyjaśniam czasami, że trzeba się zastanawiać nad tym jakiej treści zadaje się pytanie. Po  treści zadanego pytania można poznać, że ten kto pyta ma kompletnie pusto w łepetynie. Moje dzieci to pojmują.

Wojna na Ukrainie przejdzie do historii ludzkości jako dowód na to, że cywilny obywatel musi być uzbrojony aby można było skutecznie odpierać inwazję wroga w czasie gdy agresor posiada: tysiące uzbrojonych żołnierzy, spadochroniarzy, komandosów, systemy elektroniczne, czołgi, wozy pancerne, rakiety, drony, samoloty, artylerię, broń jądrową i wszystko inne co służy do skutecznego zabijania i zabijania na odległość.