Zastanawiacie się jak by to wyglądało gdyby Trump był nadal prezydentem USA? Ano może tak…

Były prezydent Donald Trump zażartował sobie ostatnio, że Stany Zjednoczone powinny wysłać samoloty F-22 z chińskimi oznaczeniami, aby “zbombardować Rosję tak żeby jej flaki wyszły” i wywołać otwartą wojnę między tymi dwoma krajami.

Przemawiając do głównych darczyńców Republikańskiego Komitetu Narodowego (RNC) na spotkaniu w Nowym Orleanie były prezydent wywołał salwy śmiechu, kiedy, jak się wydawało, parodiował kwestie poruszane przez gospodarza Fox News Seana Hannity’ego. Hannity sugerował wcześniej, że USA powinny zbombardować Rosję i zrzucić winę na inny kraj.

“A potem stwierdzimy: ‘To Chiny zrobiły!'” – powiedział Trump.

“Wtedy oni zaczynają walczyć ze sobą, a my sobie będziemy siedzieć i się przyglądać”. (www.cbsnews.com)

Były prezydent zbeształ również swojego następcę na prezydenckim fotelu za jego postępowanie w sprawie Rosji.

“Musimy sprawić, by Biden przestał ciągle gadać – i to jest wiadomość dla wszystkich – że nigdy nie zaatakujemy Rosji bo są mocarstwem atomowym, prawda?” powiedział Trump.

“Wiecie kto tak mówi? Dobra, niezależnie od tego czy to prawda czy fikcja. Nie zaatakujemy Rosji. Wiecie, oni są potęgą nuklearną. Och, dziękujemy że nas pan poinformował”.

Choć nie wprost, satyryczne komentarze Trumpa wydają się odzwierciedlać wypowiedzi Seana Hannity’ego z zeszłego tygodnia, w których zalecał on aby NATO zbombardowało rosyjski konwój, a następnie zrzuciło winę na kogoś innego.

“Jeśli widzimy na zdjęciach satelitarnych gdzie jest konwój, to nie wiem, może jakiś mądry kraj, może NATO, weźmie kilka swoich myśliwców albo użyje dronów i zlikwiduje cały ten cholerny konwój. Jeśli wtedy nikt nie będzie przypisywał sobie zasług, to Putin nie będzie wiedział w kogo uderzyć” – powiedział Hannity w zeszłym tygodniu. (www.businessinsider.com)

‘Ale on [Putin] grozi bronią jądrową, Hannity, ty mówisz o wojnie jądrowej‘. Nie mówię o wojnie nuklearnej, ani nie popieram interwencji choćby jednego amerykańskiego żołnierza na tej ziemi. Ale w którym momencie to się skończy?” – dodał.

Hannity powiedział również, że prezydent Rosji Władimir Putin powinien zostać zlikwidowany, co powtórzył również senator Lindsey Graham (R-SC). (www.breitbart.com)

Prezydent Trump nasilił swoją antyrosyjską retorykę w zeszłym tygodniu po tym, jak media oskarżyły go o spolegliwość wobec Putina gdy nazwał go “inteligentnym” i “dość bystrym” bezpośrednio przed rozpoczęciem inwazji. Później Trump określił operację wojskową Rosji jako “Holokaust” jednocześnie wzywając Moskwę, by “przestała zabijać tych ludzi”. (thehill.com)

“Cóż, musicie wypracować jakieś porozumienie. Oni muszą przestać zabijać tych ludzi” – powiedział Trump. “Zabijają wszystkich tych ludzi, trzeba to powstrzymać, i to natychmiast”.

“Ale oni nie szanują Stanów Zjednoczonych, a Stany Zjednoczone zachowują się jak…nie wiem, nic z tym nie robią. To jest…to jest holokaust. To co się teraz dzieje jest straszne. Jesteście tego świadkami, widzicie to w telewizji każdej nocy” – dodał.

Paul Bois (www.breitbart.com)

tłumaczył MR