Z cyklu broń ratuje życie: Decyzja o wtargnięciu do cudzego domu kosztowała napastnika sprawiedliwą kulkę.

Los Angeles: W poniedziałek (07.03) pewien człowiek który dokonał złego wyboru dalej pozostawał w szpitalu po tym jak w weekend został postrzelony w pobliżu miejscowości Arcadia przez właściciela domu, który nakrył napastnika próbującego wtargnąć do sypialni jego dwójki dzieci.

W sobotę służby aresztowały 57-letniego Michaela Eugene’a Browna pod zarzutem włamania do mieszkania, powiedział sierżant z biura szeryfa Richard Lewis. Nie posiadał on informacji o miejscu zamieszkania Browna.

Oficerowie badają czy podejrzany był zamieszany w inne przestępstwa przed sobotnim włamaniem w bloku 5500 przy Tyler Avenue.

Podejrzany włamał się do mieszkania przez okno kuchenne około godziny 1 w nocy, powiedział Lewis, dodając, że 46-letni mieszkaniec, jego żona, teściowa oraz 10-letni i 8-letni syn byli wtedy w domu.

Według policji, podejrzany zdążył już ukraść kilka przedmiotów, gdy został odkryty przez mieszkańców domu.

Sierżant powiedział, że podejrzany właśnie otwierał kolejne drzwi gdy stanął twarzą w twarz z właścicielem domu. Mężczyzna użył pistoletu i strzelił do podejrzanego trafiając go dwa razy w tors.

Podejrzany nie miał broni palnej, jednak nie wiadomo było czy nie miał przy sobie jakiejś innej broni.

Policja nie aresztowała właściciela domu ani nie postawiła mu żadnych zarzutów. Ten człowiek chronił swoje dzieci, powiedział Lewis.

Podejrzany przeszedł operację w weekend i jego stan był wówczas stabilny, powiedział Lewis. Nie znał aktualnego stanu zdrowia podejrzanego,

W poniedziałek Brown przebywał na oddziale więziennym w Centrum Medycznym USC Hrabstwa Los Angeles. Jego kaucja wynosiła $50,000, a stawienie się przed sądem w El Monte Superior Court zaplanowano na wtorek, 8 marca.

Ruby Gonzales (www.pasadenastarnews.com)

tłumaczył MR