Nieważne skąd pochodzisz i kim jesteś, potrzebujesz broni do samoobrony

“Typowy” posiadacz broni jest często charakteryzowany przez wielu wygładzonych, brzydzących się bronią wzorcowych obywateli jako konserwatywny wieśniak, piwożłop, neandertalczyk o niskim IQ który tylko czeka na okazję aby pociągnąć za spust. Czasy się jednak zmieniły, i teraz wielu z tych którzy na sam dźwięk słowa “broń” dostawali swędzącej wysypki, tych którzy kiedyś lekceważyli broń i jej posiadaczy, naprawdę potrzebują broni palnej. Tak jest niezależnie od tego czy pijasz czarną herbatę bez cukru czy sojowe latte.

Jest tak dlatego, że teraz może to być sprawa życia lub śmierci. Niedawno w Decatur w stanie Illinois aresztowano nastolatka, który rzekomo włamał się do domu swojego 60-letniego sąsiada i próbował go zabić ponieważ ten sąsiad jest gejem.

Jeśli jesteś osobą LGBT, potrzebujesz broni do ochrony. Osoby LGBT prawie cztery razy częściej niż osoby nie-LGBT padają ofiarą przestępstw z użyciem przemocy. Być może nigdy nie będziesz musiał strzelać w obronie własnej, ale po co kusić los?

Jeśli jesteś kobietą, potrzebujesz broni do ochrony. Obecnie 19,3 miliona kobiet w USA w ciągu swojego życia przynajmniej raz znalazło się w sytuacji bezprawnego ataku. Jedna na cztery kobiety była ofiarą poważnej przemocy fizycznej (np. bicia, przypalania, duszenia) ze strony partnera. Jedna na siedem kobiet była w ciągu swojego życia prześladowana przez partnera intymnego do tego stopnia, że odczuwała strach lub przypuszczała, że ona sama lub ktoś z jej bliskich zostanie skrzywdzony lub zabity. Jedna na pięć kobiet została w ciągu swojego życia zgwałcona . Być może nigdy nie będziesz musiała strzelać w samoobronie, ale po co ryzykować?

Jeśli mieszkasz w niebezpiecznej dzielnicy… potrzebujesz broni do ochrony. W 2021 r. w Wietrznym Mieście zamordowano 744 mężczyzn i 101 kobiet (heyjackass.com). 684 osoby były czarne, 28 białych, 122 Latynosów i 10 Azjatów, a głównym czynnikiem determinującym było miejsce zamieszkania. Miasto Chicago zainstalowało 426 “zestawów do tamowania krwotoków” w 269 lokalizacjach na terenie miasta. Urzędnicy twierdzą, że zestawy te mogą pomóc w ratowaniu życia w nagłych wypadkach takich jak upadki czy urazy penetracyjne.

Powiedzmy sobie jednak szczerze… zestawy te są przeznaczone do opatrywania ran postrzałowych. Jest to milczącym przyznaniem się do tego, że władze miasta nie są w stanie zapobiec strzelaninom. Władza cofnęła się do pozycji w której “ma nadzieję” że nie umrzesz od rany postrzałowej.

Jeśli mieszkasz w bogatej, bezpiecznej dzielnicy… potrzebujesz broni do ochrony. 875 South Bundy Drive, Brentwood, Los Angeles. Sprawa zamknięta, winnych brak. [Podpowiedź: to adres zamieszkania O.J. Simpsona].

Jeśli znasz w swoim sąsiedztwie jedną lub kilka osób które mają gwałtowny temperament… potrzebujesz broni do ochrony. Prawie połowa wszystkich zabójców płci męskiej miała mniej niż 25 lat. Mniej niż jedna trzecia z nich użyła broni palnej jako narzędzia zbrodni. Oznacza to, że dwie trzecie morderców płci męskiej użyło innych narzędzi do odebrania komuś życia – nie broni palnej. Czy warto ryzykować?

Jeśli jesteś mężczyzną… potrzebujesz broni do ochrony. Prawie 80% wszystkich ofiar morderstw w USA to mężczyźni. Być może nigdy nie będziesz musiał strzelać w samoobronie, ale po co ryzykować?

Jeśli jesteś Amerykaninem z azjatyckimi korzeniami… potrzebujesz broni do ochrony. Liczba przestępstw z nienawiści skierowanych przeciwko osobom pochodzenia azjatyckiego w Stanach Zjednoczonych gwałtownie wzrosła, zwłaszcza w dużych aglomeracjach miejskich, gdzie proces legalnego posiadania broni jest szczególnie uciążliwy. Ustalenie motywacji przestępcy – który nigdy nie zostaje zatrzymany – jest prawie niemożliwe. Czy sprawca obrabował i zabił chińsko-amerykańskiego właściciela sklepu ze względu na rasę, czy z powodu zawartości sklepowej kasy? Być może nigdy nie będziesz musiał strzelać w obronie własnej, ale po co ryzykować?

Jeśli zwolennicy kontroli broni dopną swego, to pewnym jest iż bogate elity polityczne to przeżyją, mordowani będą zwykli ludzie mieszkający w podejrzanej okolicy. Demokratyczni prawodawcy wygłaszają piękne, okrągłe slogany. Oni najczęściej mieszkają na chronionych osiedlach czy w ekskluzywnych dzielnicach i mają osobistych ochroniarzy, albo po prostu olewają prawo i po cichu posiadają broń palną.

Odmawiając wszystkim innym możliwości obrony, te tuby propagandowe przeciwko 2A ujawniają się jako homofobi, wrogowie-kobiet i rasiści wszelkich odmian. Pasuje do nich w zasadzie każdy epitet, który określa kogoś kto chce swoim postępowaniem z definicji ustawiać samotne, starsze czy słabsze osoby w roli ofiar.

Dane społeczeństwo, kraj czy kulturę można ocenić między innymi po tym jak skutecznie chroni najbardziej bezbronnych – dzieci, ludzi którzy wyglądają inaczej, myślą inaczej, wierzą inaczej lub pochodzą z innych środowisk. Prawo do życia i prawo do samoobrony są prawami przynależnymi naturalnie każdemu człowiekowi. Żaden rząd nie może ich zgodnie z żadnym wprowadzonym przez siebie i zapisanym na papierze prawem odmówić.

A jednak próbują to robić. Jeśli więc posiadasz broń palną, to świetnie. Upewnij się, że posługujesz się nią bezpiecznie. Pomagaj wszystkim których znasz nauczyć się strzelać i legalnie zdobyć własną broń palną. Ponieważ… mężczyzna, kobieta, gej, heteroseksualista, czarny, biały, Latynos, Azjata, ateista, osoba wierząca, młody, dorosły czy starszy obywatel… potrzebuje broni do ochrony.

Desiderius Erasmus (www.thetruthaboutguns.com)

tłumaczył MR